3 Kasım Cumartesi

Facebook’tan önemli Güncelleme!


Mark Zuckerberg dün akşam saatlerinde platformun geleceği ile ilgili atılacak bazı önemli adımları duyurdu. Bu adımların en başında, platformun kötüye kullanımı ile İlgili sert önlemler alınması oldu.

İlginizi çekebilir: Facebook Marketplace artık Türkiye’de!

Platformun Kötüye Kullanımı ile İlgili Sert Önlemler 

Öncelikle bu adımlar,  geçmişte yaşanmış olası kötüye kullanımlarla ilgili aksiyon almayı ve gelecekte benzer durumları önlemek için daha güçlü koruyucu önlemleri hayata geçirmeyi kapsıyor.facebook güncelleme

İlk adım olarak, platform gözden geçirilecek. 2014 yılında yani platformun değişmeden önce, büyük miktarda bilgi erişimi olan tüm uygulamaları, veri erişimini azaltmak amacıyla inceleyeceklerini dile getirdi. Ayrıca Mark, şüpheli aktivitelerde bulunan her uygulamayla ilgili kapsamlı bir denetleme yapacaklarının altını çizdi.

Tüm bunlar dahilinde Facebook, kötüye kullanmış bir uygulamadan etkilenen insanları da bilgilendireceklerini söyledi. Bununla birlikte insanların, “thisisyourdigitallife” aracılığı ile verilerine ulaşılıp ulaşılmadığını öğrenebilmelerini sağlayan bir yöntemin geliştirileceğinin de söylendi.  İleride Facebook, verilerin kötüye kullanımı nedeniyle bir uygulamayı kaldırılırsa, o uygulamayı kullanmış herkese bilgilendireceklerinin altını çizdi. Ayrıca bir uygulamayı son üç ay içinde kullanmadığınız taktirde, bilgileriniz erişime engellenecek.

Facebook ile giriş yapılan uygulamalar için ek önlemler de alındı ve sizden istenen izinler kısıtlanacak. Sadece isim, profil resmi ve e-posta adresini kapsayacak şekilde verilerinize erişim sağlanacak. Kullanıcı hesaplarının hangi uygulamalar ile bağlantıda olduğunu ve bu uygulamalara hangi verilerini kullanma izni verdiklerinin kontrolünü hâlihazırda insanlara gösteriyoruz.

Facebook, Bug Ödül Programı ile geliştiricilerin verileri kötüye kullanımı için kullanıcılar tarafından tespit etmeleri sağlayacak bir sistem geliştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En iyi Youtube yayıncıları belli oldu

Yılın en iyi video üreticilerine verilen Streamy Ödülleri, 8. kez sahiplerini buldu. Bir anlamda en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir