Facebook Gaming uygulaması Android için yayınlandı!

0
434 okunma

Evde kaldığımız şu günlerde çoğumuz zamanının büyük bir kısmını internette geçiriyor. Genelde genç kitle interneti oyun için kullanıyor. ABD’li sosyal medya devi Facebook ise gençlerin ilgisini önemli oranda çekecek platformunu duyurdu: Facebook Gaming

Facebook Gaming

Facebook, dünya üzerinde oyuncu kitlesinin azımsanmayacak derecede olduğunu anlamış gibi görünüyor ki bu uygulamayı hayatımıza soksun. Kullanıcıların bazı basit oyunları oynayabilmesine imkan tanıyan uygulama, ünlü yayıncıların da yayın yapmasını sağlıyor. Facebook Gaming, bu özelliğiyle Twitch’e rakip olabilir. Şimdilik sadece Android kullanıcıları tarafından indirilebilen uygulama, kullanıcılara Facebook oyunlarını anında oynama, ilgi alanına göre gruplara katılma ve aynı zamanda Facebook canlı yayınlarını izleme olanağı sunuyor. Uygulamanın iOS sürümü ise yakın zamanda gelecek.

Facebook, uygulamanın tanıtım kısmında “Facebook Gaming, sizi yeni bir oyun dünyasına davet ediyor. Burada, anında oyun oynayabilir ve ilgilendiğiniz her şeyi merkeze alan gruplara katılabilirsiniz. Eğlenmenin yolları sayısızdır. Size ait olanı bulun” ifadelerine yer verdi. Bu uygulamayı şirketin desteğiyle çok fazla e-Sporcu da kullacak gibi gözüküyor.

Oyuncular, uygulamadaki ‘Go Live’ özelliği sayesinde oyunlarını Facebook üzerinden canlı olarak yayınlayabilecek. Uygulamada hiçbir reklam yer almazken bunun yerine Twitch’teki gibi rozetler kullanılıyor. Bu rozetlere sahip olabilmek için belirli bir ücret ödemek gerekiyor. Ayrıca uygulama, istenilen yerde istenilen zamanda indirme işlemi olmadan oyun oynayabilme imkânı sağlıyor. Her gün yeni oyunların eklendiği belirtilen uygulamada herkese hitap eden oyun kategorileri yer alıyor. Uygulamanın Android sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Facebook Gaming: Watch, Play, and Connect indir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz