Bugün Reddit, tek bir gönderide yorum arama özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu yeni özellik, masaüstü, iOS ve Android platformlarında kullanılabilir.

Turuncu arka plan. Solda: Reddit uygulamasında bir gönderi yorumu araması gösteren bir ekrana sahip telefon. Sağ: metin, "Gönderi yorumlarında ara."

Reddit mod’u u/anon-axolotl, r/reddit’te sabitlenmiş duyuru gönderisinde açıkladığı gibi, bu özellik sayesinde artık yorum dizilerini genişletmeden arama yapabileceksiniz. Ayrıca, konuşmanın aradığınız bölümlerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Daha önce, Ctrl-F (Windows) veya Cmd-F (macOS) içeren bir tarayıcıda arama yapmak, tam sonuçları almadan önce daraltılmış yorumları genişletmenizi gerektiriyordu. Ancak Reddit’in yeni arama özelliği, tüm sonuçları ekstra bir tıklama gerektirmeden getirecek.

Reddit’in yeni arama özelliği, geçen yıl eklediği site genelinde yorumları arama yeteneğine dayanıyor. Önceden, Reddit’in arama özelliği, yalnızca bir topluluk içindeki orijinal gönderilerden ve konulardan sonuçlar veriyordu.

Son zamanlarda, Reddit arama özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Ekim ayında, resimler içinde metin arama özelliği tanıtıldı. Bu özellik, memler veya diğer metin dolu resimler için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca, Reddit, subreddit araması için algoritmasını geliştirerek daha fazla ve daha ilgili alt dizin sunmaya başladı. Son olarak, Reddit mobil uygulamalarında video arama sonuçları için daha iyi navigasyon özellikleri eklendi ve kullanıcıların video araması sonuçları arasında kolayca gezinmelerine olanak sağlandı.