Fortnite, Google Play Store’da yayınlandı!

0
974 okunma

Epic Games, çok sevilen oyunu Fortnite ‘ı bugün itibariyle Play Store üzerinden kullanıcıların beğenisine sundu. Daha önceden sadece belirli cihazlardan oynanabilen oyun, artık tüm destekleyen cihazlar üzerinden de oynanabilecek. Epic Games , 18 aydır oyunun Android için olduğunu ama Google Play’e daha yeni gelmesinin sebebini Google Play üzerindeki güvenlik sorunlarına bağladı. Şirket, Google Play’in güvenliğinin yetersiz olduğu kanaatinde.

Fortnite Epic Games

Bu nedenlere rağmen Epic Games, Fortnite oyununu şimdi resmi olarak Google Play aracılığıyla yayınladığını söylüyor. Bu da şirketin Google’a artık tüm uygulama içi satın alma işlemleri için Google Play Store tarafından belirlenen yüzde 30’luk kesintiyi ödeyeceği anlamına geliyor. Şirket CEO’su Tim Sweeney ise App Store ve Google Play‘i çok kesinti aldıkları için pazar paylarını kötüye kullanmakla suçladı.

CEO Sweeney Ağustos 2018‘de Epic’in Fortnite ‘ı bir yükleyici uygulaması ile ilk kez piyasaya sürdüğünü hatırlattı. Ve % 30 mağaza vergisi, oyun geliştiricilerinin yüzde 70’inin oyunlarını geliştiricilerine ödenecek para için yetersiz olduğunu savundu. Google Play için şu sözleri kullandı: “yüzde 30 ücret kesimi, bu mağazaların ödeme işleme, indirme bant genişliği ve müşteri hizmetleri gibi hizmetlerinin maliyetini kurtarmak için çok fazla.” dedi.

Epic Games, Fortnite’ı Play Store’da yayınlamasına rağmen, CEO Sweeney’nin duyguları değişmiş gibi görünmüyor. “Google’ın yakın gelecekte politikalarını ve ticari işlemlerini gözden geçirmesini umuyoruz. Böylece tüm geliştiriciler, ödeme hizmetleri de dahil olmak üzere açık hizmetler aracılığıyla Play Store’daki müşterilerle iletişime geçebilir ve ticaret yapabilir.” dedi.

Oyunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz