Google’dan Zoom ‘a karşı önemli adım!

0
653 okunma
Zoom

Güvenlik sorunları nedeniyle Google, çalışanlarının şirket bilgisayarlarında Zoom masaüstü uygulamasını kullanmasını yasaklıyor.

Zoom son zamanlarda biraz garip bir zaman geçiriyor. Bir yandan, COVID-19 salgını sırasında milyarlarca insan evde sıkışıp kaldığında kullanımda büyük bir patlama ve popülerlik. Diğer yandan, video konferans platformunun nasıl ciddi güvenlik ve gizlilik sorunlarına sahip olduğuna dair çok korkutucu raporlar.

Sorunları giderdik demişlerdi ama…

Şirket, bu sorunları ve kullanıcıların endişelerini giderdiğini söylüyor ama görünüşe göre bu Google için yeterli değil.

Yakın tarihli bir rapora göre, teknoloji devi çalışanlarına e-posta gönderdi ve Zoom masaüstü uygulamasının şirket cihazlarında yasaklanacağını ve bu hafta çalışmayı durduracağını söyledi. Google sözcüsü Jose Castaneda ise raporda şu açıklamaları yaptı:

“Son zamanlarda, güvenlik ekibimiz Zoom Desktop Client kullanan çalışanlara, kullandığıkları bu uygulamanın yeterli güvenlik gereksinimini karşılamadığı için artık kurumsal bilgisayarlarda çalışmadığını bildirdi. Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için Zoom’u kullanmak isteyenler bunu bir web tarayıcısı veya mobil cihaz aracılığıyla yapmaya devam edebilir. ” ifadelerini kullandı.

Bu uygulamayı tek yasaklayan büyük şirket Google değil, aynı sebeplerden ötürü SpaceX’de çalışanlarına bu programı kullanmayı yasaklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz