Instagram canlı yayınları Facebook’tan da yayınlanabilecek!

0
898 okunma

Evde kaldığımız şu günlerde bir çoğumuz sosyal medyaya yöneliyoruz. Facebook , bu süreçte insanların hayatını kolaylaştırmak için uygulamalarına birçok yenilik yapıyor. Bugün de şirket Instagram uygulamasının canlı yayın kısmında aynı anda Facebook sayfanızda da yayın yapmanıza olanak tanıyan bir özelliği duyurdu.

Sızdırılan fotoğrafa göre Instagram hikaye ayarları kısmında yer alacak canlı yayınları aynı anda Facebook’ta da yayınla özelliği kullanıcılar için test ediliyor gibi gözüküyor.

Instagram Live

Bu özellik canlı yayın kitlenizi daha geniş hale getirebilir. Şu anda, yayınınızı tamamladıktan sonra Instagram canlı yayınınızı kaydetme özelliğine zaten sahipsiniz. Daha sonra uygun gördüğünüzde diğer platformlara da video şeklinde gönderebilirsiniz. Ancak bu Facebook’ta da yayınla özelliği daha fazla kişiye erişimi kolaylaştırıp canlı yayınları daha ilgi çekici hale getirecek gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde Instagram Live’ın masaüstü sürümüne geldiğini aktarmıştık. Bu özelliğin gelmesinden sonra canlı yayın etkileşimlerinde çok ciddi bir artış olduğu da gözlendi. Canlı yayınlar şu anda gerçek hayattaki sosyal etkileşime en yakın şeylerden biri olduğu için yayın servisleri büyük patlama yaşadı. Zoom, Google Meet ve hatta Facebook’un geçen ay içinde büyük bir büyüme gösteren kendi görüntülü iletişim araçları da bunlara örnek olabilir.

Yenilikler devam edecek

Instagram CEO’su Adam Mosseri , geçtiğimiz günlerde Instagram Live için popüleriteyi en yükseğe çekeceklerini ve yenilik yapmaya çok hızlı bir şekilde devam edeceklerini söylemişti. Son zamanlarda artan yenilikler bu durumun hayata geçtiğini kanıtlar nitelikte diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz