Instagram Live için önemli bir özellik geliyor!

0
1.323 okunma

Tüm dünyayı etkisine alan Corona virüsü nedeniyle evlerinden çıkmayan insanlar sosyal hayatlarını devam ettirebilmek için yeni uygulama arayışına giriyorlar. Görüntülü sohbet uygulaması Zoom, kullanımda büyük bir artış yaşarken Instagram bunu fırsat olarak gördü ve Instagram Live görüntülü katılımcı sayısını 1’den 6’ya çıkarmak için çalışmaları başlattı.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, geçtiğimiz günlerde hikayesinden yaptığı soru-cevap etkinliğinde bir takipçisinden gelen ”Canlı yayın katılımcı sayısını arttıracak mısınız?” sorusuna Instagram Live’a aynı anda daha fazla katılımcıyı canlı yayına eklemeyi sağlayacak özelliği kullanıma açmayı düşündüklerini söylemişti.

Instagram CEO’su Mosseri’nin açıklaması

“Şu anda yalnızca bir kişiyle canlı yayın yapabilirsiniz, bunu genişletip genişletemeyeceğimizi araştırıyoruz, ancak bunun canlı yayına ekleyebileceğimiz en acil şey olduğu söylenemez , ilk önceliğimiz Instagram Live’ı Web üzerinden kullanılabilir hale getirmek.” dedi.

Instagram Live’ın Web’e gelmesi tabiki iyi olabilir ancak mobil uygulamaya da çok katılımcılı canlı yayın gelirse önemli bir kitleyi kendine çekebilir.

Facebook Live için önemli yenilikler geliyor!

Ancak bu durumun maliyetinin çok yüksek olması da önemli bir etken. Bu yüzden Facebook geçen yılın sonlarında Facebook Live’a misafir ekleme seçeneğini kaldırdı.

Tüm bunlara rağmen şirket, geri adım atmayıp Instagram Live için olan bu özelliği test etmeyi başladı. Önümüzdeki aylarda uygulamaya bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

Instagram gibi şirketler Covid-19 pandemi döneminde daha fazla yenilik yapmaya çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz