WhatsApp , mesajlaşmaya kısıtlama getiriyor!

0
162 okunma

Corona virüs salgınının başladığı günden beri ortada pek çok asılsız iddialar dolanıyor. WhatsApp ise bu asılsız iddiaları bir nebze de olsa yavaşlatmak için yeni bir tedbir aldığını duyurdu.

WhatsApp

WhatsApp mesajlaşmalarına sınır geldi

WhatsApp, yanlış ve asılsız bilgilerin yayılmasını engellemek için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Şirketin son hamlesi ise mesaj paylaşımı konusunda ek kısıtlamalar getirmek oldu. Popüler mesajlaşma servisi, kullanıcıların, mesaj yönlendirken yeni bir sınırla karşı karşıya kalacağını söyledi. Bundan böyle bir kullanıcı, beş kereden fazla yönlendirilen bir mesaj alırsa, aynı anda yalnızca tek bir sohbete gönderebilecek.

Whatsapp

2019 yılında 5 olan sınır bugün itibariyle 1’e düşürüldü

WhatsApp , bu mesaj iletme özelliğinin genelde faydalı bilgiler, capsler, komik videolar gibi paylaşımlar için kullanıldığını ve son zamanlarda bu kullanımın çok yükseldiğini açıkladı. Fakat bu kullanımın artması beraberinde yalan haberlerin de hızlı bir şekilde yayılmasını da kaçınılmaz kılıyor. Şirket, bu yalan haberlerin son zamanda çok hızlı yayıldığını açıkladı ve bu yalan haberleri bir nebze de olsa engelleyebilmek için çalışmalara başladı.

Bu iletme sınırı 2018 yılında 250 iken aynı yıl 20‘ye düşürülmüştü. 2019 yılında ise bu sayı 5‘e, içinde bulunduğumuz 2020 yılında ise bu sayı 1‘e düşürüldü. WhatsApp, bu önlemlerin dünya çapında mesaj iletimini yüzde 25 oranında azalttığını söylüyor. Özellikle bu Covid-19 pandemi döneminde kullanımı artan WhatsApp hala geliştirmeye son hızla devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz