24 Nisan Salı

Arkadaşlık siteleri yapay zekayla para kazanıyor

Yeni nesil arkadaşlık sitelerinde artık yapay zeka kullanıyor. Yapay zeka sayesinde sahte profiller ve mesajlaşma sistemleri çalıştırılıyor ve insanlar üzerinden para kazanılıyor. Bu oyunlara kanmayın ve bu haberimizi okuyun.


Türkiye’de olduğu kadar dünya üzerinde de oldukça fazla arkadaşlık sitesi vardır. Arkadaşlık sitelerine olan ilgi Facebook gibi girişimler sayesinde azalmış olsa da girişimciler farklı kategorilerde arkadaşlık siteleri kurmaya devam ediyorlar. Bir girişimde mahallenizdeki arkadaşlıkları görebiliyorken bir başka girişimde müzik tarzınıza göre arkadaşlıkları görebiliyorsunuz. Milyonlarca insanın olduğu Türkiye’de kendini yalnız hisseden insan sayısı bir hayli fazla olduğu için arkadaşlık sitelerine olan ilgi oldukça yüksektir.

YASAL ARKADAŞ BULMA SİTELERİ ORTAYA ÇIKTI

Türk televizyonlarında bir zamandır arkadaş bulma sitelerinin reklamları yapılıyor. Tamamen yasal bir şekilde insanlar evlendiriliyor yada arkadaş bulmaları sağlanıyor. Karşı masada beğendiğiniz birisine internet üzerinden ulaşabiliyor ve duygularınızı belli edebiliyorsunuz. Arkadaşlık siteleri sayesinde yapay zekaya olan ihtiyaç arttı. Bir arkadaşlık sitesine yeni üye olan 22 yaşındaki bir gence, aynı yaşlarda ve aradığı gibi seçenekleri göstermek için yapay zeka zorunlu bir şeydir. Dolayısıyla ortaya sahte profiller çıkıyor ve bu profiller ile insanlar uygulamalara bağlı hale getiriliyor.

SAHTE MESAJLAR İÇİN PARA İSTENİYOR

Dünya üzerinde birçok arkadaşlık uygulamasında size sanki anlık olarak çekilmiş gibi fotoğraflara sahip profiller gösteriliyor. Bu profiller ile mesajlaşmak için ise sizden bir kereliğine mahsus yada aylık olarak üye olmanız isteniyor. Sizinde amacınız arkadaş bulmak ve tanışmak olduğu için bu parayı kendilerine veriyorsunuz. Ödeme işleminden sonra ise genel olarak sahte hesapların yapay zeka mesajlaşma sistemine ekleniyor ve konuşmaya başlıyorsunuz. İşte bu gibi şeylerden uzak kalmanızı ve arkadaş edinmek için gerçek hayatta insanlarla tanışmanız gerektiğini düşünüyoruz. Hem duygular konuşur hem de para ödemek zorunda kalmazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook uygulama

Facebook veri skandalları için yeni bir adım attı!

Geçtiğimiz gün senato karşısında ifade veren Mark Zuckerberg, Facebook için düğmeye bastı ve bir takım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir