Ana SayfaSosyal MedyaFacebookMeta, sevilen bir platformu kapatıyor!

Meta, sevilen bir platformu kapatıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya ve mesajlaşma platformları olan Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, bugün bir hamle yaptı. Yaptığı hamlede Meta, Facebook uygulamasında bulunan bir platformu kapatma kararı aldı. İşte detaylar!

Facebook Gaming için sona geliniyor

Meta, bugün itibariyle özellikle oyun tutkulularının severek kullandığı Facebook Gaming kullanıcılarına bir bildirim göndermeye başladı. Gönderilen bildirimde, platformun yakında kapatılacağı yazıyordu. Bu bildirimin ardından açıklama yapan Meta, platformun iOS ve Android platformlarındaki uygulamalarının 28 Ekim 2022 itibariyle tamamen kapatılacağını duyurdu.

Meta, kullanıcıların verilerini indirmek için bu iki aylık süreyi tanıdı. Ayrıca Facebook Gaming yayıncılarının normal Facebook’ta canlı yayınlar bölümünden takip edilmeye devam edilebileceğini söyledi.

İlk olarak 2020 yılında kullanıma sunulmuştu

Geriye dönecek olursak Meta -o zamanki adıyla Facebook-, 2020 yılında pandeminin başlaması ile birlikte artan sanallaşma doğrultusunda Twitch ve YouTube Live ile mücadele için Facebook Gaming adımını atmıştı. 2020 yılından veri oyun severlere hizmet veren platform için artık sona geliniyor.

Korsan yayınların verdiği zarar yüzünden kapatılıyor

Platform, oyun yayınlarında Twitch’den sonra ikinci sıraya gelmişti. Platformun kapatılma kararı kullanıcılara değişik geldi ve şirkete bu kararın nedeni soruldu. Meta, bu kapanmanın sebebi olarak platformun amacı dışında kullanıldığını, korsan yayınların önemli ölçüde arttığını ve bunu engelleyemediklerini bu yüzden hukuki süreçlere maruz kaldıklarını söyledi.

Peki siz Facebook Gaming’i kullanıyor muydunuz? Bu kararı nasıl görüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir