Ana SayfaGüncelYouTube Music, konuma dayalı şarkı özelliğini askıya aldı!

YouTube Music, konuma dayalı şarkı özelliğini askıya aldı!

Instagram gibi uygulamalarda kesin konum özelliği hakkında pek çok sohbet yapıldı ve şimdi Google, YouTube Music’te değişiklikler yaparak bazı tartışmalardan uzak durmasını sağlıyor .

Platform, kesin konum özelliğine bağlı olarak kullanıcılara bazı harika öneriler sağlamasıyla zamanla ünlü olmuştur. Ancak önümüzdeki aydan itibaren bu duracak.

Bir süredir, uygulamanın önerileri yalnızca bununla destekleniyordu. Bunun nasıl çalıştığını anlamaya yardımcı olmak için bazı yaygın örneklere bakalım.

Kullanıcılar spor salonundaysa, hareketli, canlı ve biraz kalori kaybetmek isteyen herkes tarafından sevileceği kesin olan bir müzik alıyor olacaklardır. Parkta olanlar daha çok ‘hayat hakkında iyi hissetmek’ çalma listesine sahip olacaklar. Ve eğer evdeyseniz, biraz yumuşak caz veya rahatlatıcı müzik titreşimleriyle gevşemeyi seveceksiniz.

Ancak önce, kullanıcıların konumlarını elde etmek için uygulamaya izin vermesi ve Google Location’ın Geçmiş özelliğinin etkinleştirilmesine izin vermesi gerekir.

Google, değişikliğin tüm Google Konum Geçmişini değil, yalnızca uygulamadaki konum ayarlarını nasıl etkileyeceğini duyurdu.

Önümüzdeki ay olan Eylül ayından itibaren, bu tür tüm önerilerin, uygulama izinlerinin ve hatta konum ayarlarındaki değişikliklerin de kaldırıldığını göreceğiz.

Ayrıca şirket, müzik uygulamasında bir kullanıcının konumu aracılığıyla elde edilen tüm verileri kaldıracağını da onayladı. Ancak, gizlilik ve konum özelliğinin genellikle tercihler sekmesinin bulunduğu sonlara doğru nasıl mevcut olduğuna da ışık tutmak istiyoruz. Ve firma, birçok kişiye bunu geçici olarak durdurmak için her zaman seçenekler sunduğunu da ekliyor.

Şimdi, kullanıcıların müzik önerilerini elde etmek için geçen yılki diğer belirsiz yöntemlere odaklanılacak gibi görünüyor. Yaygın örnekler, Odaklanma, Egzersiz, İşe Gidiş, Enerji Verme ve Rahatlama için beslemeler içeren etkinlik çubuklarını içerir.

Ancak aynı zamanda YouTube Music, bir kişinin yaklaşık konumuna göre belirlenen kişiselleştirilmiş müzik deneyimlerinin planlandığı gibi devam edeceğini de ekliyor. Bu, şu anda bulunduğunuz hava durumuna daha özel oynatma listeleri göreceğiniz anlamına gelebilir. Aynı zamanda, ülkenizin en iyi listelerinde trend olan şarkıları bulacaksınız.

Bakın, buradaki fark, bilginin çok daha belirsiz olması ve bu yüzden insanlar bunu istiyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir