Facebook Oyun Turnuvaları çok yakında başlıyor!

0
319 okunma
A man watches his phone at the facebook gaming stand at the Gamescom in Cologne, Germany, Tuesday, Aug. 20, 2019. Hundreds of thousands will check out the latest video games this week at the biggest event in the gaming industry. (AP Photo/Martin Meissner)

Facebook Oyun turnuvaları, insanları bir araya getirmek ve sanal olarak oynamalarına yardımcı olmak için yeni bir özellik.

Çoğu insan Twitch veya YouTube’u oyun ve canlı yayın için en iyi platformlar olarak düşünür. Ancak, Facebook‘ta oyun oynamak son yıllarda büyük bir büyüme yaşadı. Platformda izlenen saatler üç katına çıktı ve yayın saatleri de iki katına çıktı.

Facebook oyun turnuvaları

Artık Facebook, “insanların oyunlarla bağlantıda kalmalarına yardımcı olan bir özellik” olan Facebook Oyun turnuvalarına erken erişim sağlıyor. Bu, dostça oyun rekabetine teşvik ediyor ve Facebook, turnuvaların “nerede olurlarsa olsunlar, oynadıkları oyun ne olursa olsun bu deneyimi herkese getirmeye yardımcı olacağını” söylüyor.

Şirket bunun, “turnuva organizatörleri için kritik öneme sahip her şey için tek bir noktadan kontrol” özelliğini, “turnuva katılımcıları için daha iyi keşif ve işlevsellik” sağladığını ve “geliştiricilere ve topluluklara bağlantı kurmanın kolay bir yolunu” sunduğunu söylüyor.

Bu nedenle, bu yeni özellik daha fazla insanı bir araya getirerek, kullanıcıların çeşitli biçimlerde sanal turnuvalar oluşturmasına ve düzenlemesine izin vermeyi amaçlamaktadır. Bu özellik sıradan seviyeden yüksek seviyeli e-spor oyuncularına kadar her türlü oyuncuyu kapsamaktadır.

Turnuvalar doğrudan Facebook Oyun platformunda oluşturulduğundan, Yayıncılar bunları da görüntüleyebilir ve canlı olarak kendi yayınlarında izleyicileriyle izleyebilirler. Bu özellik, ekiplerin yardım kuruluşlarını destekleyebilmesi ve yayın bağış alabilmesi için Facebook’un para toplama araçlarına da erişim sağlıyor.

Turnuva özelliği, iOS / Android Facebook uygulamalarının yanı sıra masaüstü / web tarayıcılarında da destekleniyor. Ancak şu an henüz erken erişimde olduğunu söylemekte fayda var.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz