YouTube Bölümler özelliği test edilmeye başlandı!

1
619 okunma

Evde kaldığımız bu günlerde hepimiz farklı alanlara yöneliyoruz. Kimimiz dizi/filme yönelirken kimimiz sosyal medya, oyun , video izleme platformlarına yöneliyor. Bugün YouTube, önemli bir özelliği daha platforma getireceğini duyurdu.

YouTube Bölümler video

YouTube Bölümler uzun video izlemeyi kolaylaştıracak!

YouTube’un testlerine başladığı bu özellik sayesinde videolar bölümlere ayrılacak. İçeriğin sahibi isterse videoları bölüp bölüm bölüm açıklama yazabilecek. Yani örneğin herhangi bir yemek pişirme videosunda ortaya çıkan sonucu görmek isteyen birçok kişi doğrudan yemeğin hazır olduğu bölüme geçiyor. YouTube Bölümler özelliği ile bu çok daha kolay hale gelecek.

Şirket, geçtiğimiz günlerde varsayılan video izleme kalitesini 480p (SD) olarak güncellemişti. Eğer şu anda test edilen bu özellik dünya genelinde kullanıma açılırsa YouTube’un sunucularının sıkıntılı geçirdiği şu dönemde rahatlatma yaratabilir.

Tüm bunların yanı sıra yorumları ekrana taşımayı planlayan şirketin son dönemde bunu test etmeye başladığını zaten söylemiştik. Bu özelliğin de testlerinin devam ettiğini ekleyelim.

Bölümler, özellikle bir YouTube videosundaki belirli içeriğe doğrudan atlamak isteyenler için izleyicilere daha iyi bilgi sağlamanın iyi bir yolu olabilir. Yeni özellik en iyi şekilde genellikle daha uzun videolar için çalışır. Bu özellik gelirse içerik oluşturucuların videolarını zamanlara ayırması gerekir. Bölüm özelliğinin kullanımı ne kadar da faydalıysa, özelliğin içerik oluşturucular tarafından kötüye kullanıp kullanamayacağı hala bilinmiyor.

Kaynak

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz