Facebook ‘Renkli Arkaplan’ özelliğini test ediyor!

0
417 okunma

ABD’li sosyal medya devinin yeni tasarım değişikliği sızdırıldı. Facebook , mobil uygulamasını kullananların profil arka plan rengini değiştirmesine olanak tanımaya hazırlanıyor!

Facebook Renkli Arkaplan

Resimlerde de göründüğü üzere Facebook yeni özelliğinde profilinizi seçtiğiniz renkte değiştirmenize olanak tanıyor. Bu özellik sadece profilinizde değil haber kaynağınızda da değişikliğe neden olacak.

Facebook’u bir kez daha renk değişim özelliğini test ederken görmek büyük bir sürpriz değil. 2017’de şirket, bağlantılar için benzer olanı denemişti ve bağlantı önizleme görüntüsünü küçük resmin baskın renginde değiştirmişti.

Facebook Renkli Arkaplan

Facebook ayrıca  2017’de daha sonra yorumlar için renkli arka planlar denedi , çünkü belirli öğeleri öne çıkarmak için yeni yollar bulmaya çalıştı, ancak bunların hiçbiri tam bir kullanıma sunulmadı. Bu da bu özelliğin henüz kesin olarak kullanıma sunulmayacağı ihtimalini gösterebilir ancak Facebook bu yeniliği yapmakta çok ısrarcı gibi görünüyor ve muhtemelen yapacak da.

Ancak burada tabiki insanların beğenisi de önemli. Örneğin bir kullanıcı ana sayfasında gezerken rengarenk bir tablo görmek ister mi? sorusunun üzerinde şirketin çok fazla düşünmesi ve hareketlerini ona göre yapması gerekiyor.

Zaten muhtemelen Facebook da bu tür soruların yanıtını almak için uğraşıyor. Eğer başarısız olursa bu özellik kullanıma sunulmayabilir.

Sunulma ihtimalinde -ki bu yüksek ihtimal-  bu özellik ilk önce test olarak açılabilir ve belirli bir kısım kullanıcının beğenisine sunulur. Eğer olumsuz durum çoğunlukta olursa yüksek ihtimalle bu proje rafa kalkar.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz