Pinterest’ten e-Ticaret için önemli adım!

0
565 okunma

Tüm sosyal platformlar gibi Pinterest de Covid-19 salgını başladıktan sonra önemli derecede giriş artışı yaşayan sitelerden birisi durumuna geldi. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen şirket, e-Ticaret işine girdi.

Son zamanlarda alışverişlerin çoğunlukla artık onlinedan yapıldığı bir gerçek. Pinterest ise bunu fırsat bilerek gerçek hayatta mağazası bulunan kişilerin Pinterest üzerinde e-Ticaret mağazası açması durumunda Doğrulanmış Satıcı Rozeti verecek. Bu rozeti bulunan satıcılardan insanlar gönül rahatlığıyla Pinterest üzerinden alışveriş yapabilecekler.

İlk olarak Pinterest, daha önceki pinlerinize dayalı olarak karşınıza tavsiye niteliğinde satın alım eşyaları çıkartıyor.

pinterest

Pinterest’in bu konuda yaptığı açıklamalar şu şekilde:

  • Bir kategoriden alışveriş yapın: Kullanıcılar, ev dekoru veya moda kategorisi ziyaret ettiğinde, artık kategori kısmında ürünleri gösteren bir Mağaza sekmesi göreceklerdir. Buradaki mağaza sekmesinde görülen ürünler, kullanıcının daha önce kaydettikleri Pinlere göre değişecektir.
  • Arama kısmından alışveriş yapın: Kullanıcılar arama kısmına istedikleri eşyayı yazınca çıkan menüden kolayca ürün satın alabilecekler.
  • Pinlerden alışveriş yapın: Kullanıcılar görüp beğendikleri bir Pin için ”benzer alışveriş yap” butonunu kullanabilir ve bu sayede o pin veya ona benzeri bir ürünün fiyat ve stok durumunu görebileceklerdir.
  • Stil kılavuzları: Kullanıcılar, ”oturma odası fikirleri” , ”yatak odası fikirleri” gibi aramalar yaparak çıkacak ürünlerden dilediğini seçerek alışveriş yapabilecekler.

pinterest

Bu sayede şirket, e-Ticaret sektöründe önemli bir yer edinmeyi hedefliyor. Şirket bu hamleler ile daha çok satıcı ve kullanıcı çekmeyi planlıyor gibi gözüküyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz