Ana SayfaGüncelTwitter Blue, Türkiye’ye geliyor

Twitter Blue, Türkiye’ye geliyor


Twitter’ın abonelik hizmeti olan Twitter Blue, ilk olarak haziran ayında Avustralya ve Kanada’da kullanıma sunuldu. Bu yerlerin ardından ise ABD ve Yeni Zelanda’da da görüldü.

Bu hizmeti satın alan kişiler, platformun sahip olduğu özelliklere ek olarak tweet geri alma, özel uygulama simgesi belirleme ve reklamsız makale okuma gibi özelliklere sahip oluyor. Dört ülkede kullanımı süren özellik şu zamana kadar Türkiye’de görülmüyordu. Ancak bu durumun değişeceğine dair detaylar yer aldı.

Bazı kullanıcıların profilinde ‘Blue’ seçeneği yer alıyor

Twitter Blue, kullanıcıların mevcut olan Twitter özelliklerinden farklı olarak bir ücret karşılığında yeni özelliklere erişebilmesini sağlıyor. Sosyal medya platformunun hem mobil hem de web sürümünde bazı profillerin Ayarlar menüsü kısmına ‘Blue’ seçeneğinin Türkçe bir şekilde yer aldı.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/Twitter-Blue-Turkiyeye-geliyor-3.jpg

Resmi olarak herhangi bir duyurunun olmamasının yanı sıra bazı Türk kullanıcılarının Ayarlar kısmında Blue seçeneği gözüküyor. Ancak bu seçenek şu an için hiçbir işleve sahip değil. Bu seçeneğe basıldığında kullanıcılar ‘Tekrar dene’ ve ‘Bir sorun oluştu.’ gibi uyarılarla karşılaşıyor.

Bununla birlikte Twitter Blue, Türkçe bir şekilde ekranda yer alıyor. Bu da özelliğin yakın zaman içerisinde Türkiye’de de kullanıma açılacağını gösteriyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/Twitter-Blue-Turkiyeye-geliyor-2.jpg

Tweetleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyenler içim bu abone hizmeti oldukça kullanışlı özelliklere sahip. En öne çıkan özelliklerden olan tweet geri alma, bir tweeti yayınladıktan tekrar gözden geçirme ve önizleme şansını sunar. Bu özelliklerin dışında Twitter Blue özellikleri şu şekilde:

  • Reklamsız makale okuma
  • Okuyucu modu
  • En popüler makaleler
  • Yer işareti klasörleri
  • Uygulama teması
  • Daha uzun videolar yükleme
  • Gezintiyi kişiselleştirme
  • Sabitlenen sohbetler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir