Ana SayfaGüncelTwitter yorumları için yeni bir ayar geldi!

Twitter yorumları için yeni bir ayar geldi!

İnternette insan milyonlarca farklı insanla karşılaşıyor. Herkese açık hesapları olan veya hesaplarında çok fazla fikir yayınlayan kişiler genellikle siber zorbalık veya trolleme kurbanıdır. Bunlar, belirli gönderilere yapılan yorumlar ve bu gönderilerle ilgili doğrudan mesajlar şeklinde gelebilir.

Uygulamadaki trollerin ve siber zorbaların sayısı çok fazla olduğu için Twitter bir istisna değildir, ancak Twitter’ın denetleme tesisleri uygulamayı onlardan kurtarmak için çalışıyor olsa da, bazıları hala belirli sınırlarına girmeyen insanlara eziyet etmenin yollarını buluyor. düşünce grubu veya herhangi bir ayrımcı iseler, onaylanmış ırk grupları.

Bu nedenle, bu Twitter ile mücadele etmek için, kullanıcıların tweet’leri yayınlandıktan sonra gizlilik ayarlarını yapmalarına izin verecek yeni bir özellik ile geldi. Bu yeni özellik hala geliştirme sürecindedir ve yakında bir Twitter hesabıyla dünyanın her yerindeki herkesin kullanımına sunulacaktır.

Yukarıda söylediğimiz gibi bu özellik, kullanıcıların tweet’lerini yayınladıktan sonra kimlerin yorum yapabileceğini kontrol etmelerine izin verecek. Ayarları değiştirmek için, kullanıcının menünün düşmesi için 3 noktayı tıklaması gerekecektir. Bundan sonra, kullanıcılar oradan “Cevap verebilecek kişileri değiştir” seçeneğine tıklayacaklardır, kullanıcılara ilk seçenek herkes, ardından takip ettiğiniz kişiler ve üçüncüsü sadece başlıkta belirttiğiniz kişiler olmak üzere 3 seçenek daha verilecektir. İleti.

Bu, kullanıcıların üzerinde tam kontrol sahibi olarak sosyalleşmeleri için daha güvenli bir ortam yaratmalarına yardımcı olacaktır. Herhangi bir nedenle çevrimiçi zorbalığa uğrayan kullanıcılar, kendileri için toksik olmayan bir alan yaratma seçeneğine sahip olacaklar ve iş ve diğer şeyler gibi çok sayıda farklı kişiliğe sahip olanlar da kendileri için daha iyi bir alana sahip olacaklar.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir