YouTube , 5G videoları ile ilgili kararını verdi!

0
556 okunma

Bir süredir gündemde 5G baz istasyonlarının sağlığa verdiği zarar ve yaydığı radyasyon konuşuluyordu.  Son zamanlarda Corona virüsünün yayılımının 5G ile bağlantılı olduğu hakkında çok sayıda iddia ortaya atılmıştı. YouTube ise bu iddialara karşı tedbir aldı.

Bu tür iddialara karşılık ilk tedbir hamlesi YouTube’dan geldi. Bu zamana kadar İngiltere’de toplamda 4 adet 5G baz istasyonu kundaklanmıştı ve bu videolar YouTube üzerinden paylaşılmıştı.

YouTube 5G ile koronavirüs bağlantısı kurulan videolar hakkında önlemini alıyor 

5G baz istasyonları ve Corona virüsü bağlantısı hakkındaki iddialar sosyal medya üzerinden hızlı bir şekilde yayıldı ve birçok insanın yanlış bilgilenmesine sebep oldu. Bu iddialara inanan insanlar ise İngiltere başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında 5G baz istasyonlarına zarar vermeye başladı.

Bu durumlar karşısında YouTube, yayılan bazı yanıltıcı videoları ve yanıltıcı bilgileri engellemek için çalışma başlattı. Şirket, yanıltıcı içerikleri sileceğini açıkladı. Koronavirüs çıktığından beri yanlış bilgilendirme yapanlarla ilgili inceleme yapan YouTube, şimdi de 5G baz istasyonları hakkında yanlış haber yapılan içeriklerle ilgili çalışma başlattı.

Instagram Live için önemli bir özellik geliyor!

Konu hakkında yapılan açıklamaya göre:

” Corona virüsünü önlemek için tıbbi olarak asılsız yöntemleri tanıtan videoları yasaklayan politikalarımız var. Bize bildirildiği takdirde söz konusu içerikleri kaldırıyoruz. Ayrıca 5G ve Corona virüsü ile ilgili komplo teorileri üreten kullanıcıları da yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek adına içeriklerini sınırlandırmaya başladık” deniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz