Ana SayfaGüncelTwitter, yeni link önizlemelerini test ediyor!

Twitter, yeni link önizlemelerini test ediyor!

Popüler sosyal ağ uygulaması Twitter bazı yeni özellikler için testlerden geçiyor ve biz de bu haberi okuyucularımıza ulaştırmayı düşündük.

Yeni başlayanlar için Twitter, Tweet Tiles üzerinde çalışıyor . Bu, yalnızca iOS kullanan ve web üzerinde az sayıda kişi tarafından kullanılabilen, devam eden bir deneye verilen addır.

Bu özellik, özelleştirilebilir biçimleri belirli bir tweet’te bir araya getirebilen yenilikçi bir işlevsellik gibi görünüyor. Şu andan itibaren, iOS ve web üzerinde yalnızca seçilmiş birkaç üye dahili teste katılacak. Ancak işler plana göre giderse, yakında geri kalanına yayıldığını görebiliriz.

Twitter Kutucukları, metin, grafik, video gibi çeşitli öğeleri ve hatta ilk test kullanıcıları grubuna dahil olanlardan düğmeler gibi küçük ayrıntıları içerir. Tüm bu biçimlerin, kullanıcıların içerikle daha fazla etkileşim kurmasına yardımcı olmak için oluşturulduğu söyleniyor. Aynı zamanda platform, kullanıcıların zaman çizelgelerini çok daha ilginç hale getirmelerini istiyor. Belki de dinamik özellikler ekleyerek veya çarpıcı bir görünüm için görsel öğeler ekleyerek.

Twitter, test grubundaki bir kişi bir Tweet Döşemesi koyduğunda, web’deki ve deneyin bir parçası olan iOS’lu kullanıcıların da Ana Sayfa zaman çizelgelerinde yayınlanan döşemeleri göreceğini söylüyor.

Uygulamanın Tweet Kartları işlevine benzer şekilde, Tweet Döşemeleri, birisi bir URL eklediğinde otomatik olarak görünür. Ancak şirket, her takipçinin Tweet Döşemelerini otomatik olarak göremediğini de ekliyor. Ayrıca, kullanıcılar belirli bir tweet’i Retweetlediğinde veya Tweet Döşemesinin URL’sini paylaşmaya başladığında, çoğu kişi bunu göremez.

Şirketin dahili geliştirme ekibi, özelliğin şu anda test aşamasında olduğunu ve bu nedenle kitlelere sunulmasının biraz zaman alacağını söylüyor. Bu nedenle, şimdilik Twitter tarafından daha fazla güncelleme için bizi takip etmeye devam edin, biz de sizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

Öte yandan, uygulama, Jane Manchun Wong tarafından tespit edildiği gibi, tweetler arasında bağlantı önizlemeleri için bazı yeni tasarımları test etmekle meşgul .

Şirket, yeni tasarlanan özet kartını sergileyerek kullanıcıların neler bekleyebileceğinin bir örneğini sergiledi. Hatta her tür haber yayıncısı için özel olarak seçilmiş büyük bir resim bile içeriyordu.

Şimdi, ikincisi bağlantı önizlemelerini bir tweet’te de stilize edebilir. Bunun birçok kişi tarafından ne kadar beğenileceğini yalnızca hayal edebiliyoruz, ancak uygulamanın, kullanıcıların Zaman Tünellerinde bu bağlantı Tweetlerine göre resim ve video Tweetlerine öncelik vermeye devam edip etmeyeceği konusunda bir soru var.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir