Google Meet için Gmail entegrasyonu geliyor!

0
716 okunma

Evlerde kaldığımız şu günlerde işlerimizi uzaktan halletmek için birçok yola başvuruyoruz. Bunlardan birisi de şüphesiz video konferans uygulamaları. Bir video konferans uygulaması olan Google Meet için önemli bir özellik geldi!

Video konferans, coronavirus salgını hepimizi evde tuttuğu için son derece yüksek talep görüyor ve şirket, Google Meet ‘i (yakın zamanda ismi değiştirilen Hangouts Meet olarak bilinen uygulamayı) geliştirme fırsatını değerlendiriyor. Hizmet, yeni Gmail entegrasyonları ve Zoom tarzı yakınlaştırma stili ile yeni bir düzen alacak. Değişiklikler bugün kullanıma sunulmaya başlanacak.

Google Meet

Google Meet, G Suite paketinin bir parçasıdır ve bu değişmez. Ancak Meet’ı kullanan işletmeler ve okullar yakında video konferanslara katılmak için yeni bir seçenek görecek. Kullanıcılar, doğrudan Gmail’den Google Meet aracılığıyla video görüşmelerine erişebilecek. Google ayrıca, ekranda  16 adede ka-dar video akışı gösterme seçeneğiyle konferans görüşmeleri için kullanıcı arayüzünü yenilemeyi planlıyor. Bu, Zoom‘un popüler konferans kullanıcı arayüzüne benziyor. Son olarak, kullanıcılar düşük ışıkta video akışlarında iyileştirmeler ve arka plan gürültüsünün daha iyi filtrelenmesi özelliğine de bu güncelleme ile sahip olabilecekler.

Zoom’da olan güvenlik sıkıntılarını hepimiz biliyoruz bu konu hakkında birçok yazımız var. Google’ın Zoom ile yarışabilmesi için daha çok yenilikler yapması gerekiyor. Çünkü Zoom artık belirli bir kitleye ulaşmış durumda ve bu kitleyi Google’ın kendi uygulamasına çekebilmesi şirket açısından bir başarı olacaktır.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz