Ana SayfaGüncelInstagram DM , yeni güncellemeyle WhatsApp gibi olacak!

Instagram DM , yeni güncellemeyle WhatsApp gibi olacak!

Bildiğimiz üzere Facebook, Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve bir fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram ‘ı geçtiğimiz zamanlarda satın almıştı.

Facebook, her geçen gün sahibi olduğu uygulamalar arasında özellik değişimi yapmaya devam ediyor. Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı yerlerden birisi de şüphesiz ki Direct Message (DM). Facebook,  DM’yi geliştirmek amacıyla WhatsApp’da gördüğümüz bir takım özellikleri buraya da getirecek.

 

Instagram DM için önemli yenilikler

Facebook, sahibi olduğu Instagram uygulamasının DM özelliği için iki yeni özelliği hayata geçirmeyi planlıyor:

Instagram DM

Bu özelliklerin ilki WhatsApp’ta çokça kullandığımız mesaj yönlendirme olacak. Artık insanlar, mesaj kopyala-yapıştır yapmadan kolayca mesajı başka birisine gönderme imkanına sahip olmuş olabilecekler. Aslında DM özelliğinin gelişmesi için gerçekten önemli bir özellikti ve bu özelliğin gelmesi de kullanıcılar için iyi bir şey oldu.

Instagram DM

Bu özelliklerin diğeri ise mesaja özel cevap verme. Bu da WhastApp uygulamasında çokça kullandığımız bir diğer özellik. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık atılan mesajlara yanıt verebilecekler. Yani mesaj karmaşası ortadan ciddi oranda kalkmış olacak.

Bildiğiniz gibi Instagram DM özelliği geçtiğimiz günlerde masaüstü sürümü için gelmişti. Şirketin bu kadar fazla şeyi kullanıcıların evde kaldığı şu günlerde yapması gerçekten kullanıcılar için çok iyi bir durum.

Yukarıda belirttiğimiz özellikler henüz deneme aşamasında. Yakın zamanda bütün uygulama kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir