Instagram hesap anma özelliğini geliştiriyor!

0
692 okunma

Instagram, bu Covid-19 döneminde ölen insanları anma çalışmalarını hızlandırıyor. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 yüzünden ölen insanlar için profillerine hatırlatma bildirimi eklemişti. Şirket şimdi bir özelliği daha kullanıma sunuyor.

Instagram

Yukarıdaki fotoğrafa zaman şirket, yeni bir hesap anma özelliği üzerinde çalışıyor ve bir kişinin öldüğüne işaret etmek için kullanıcı adının altına “Hatırlama” anlamında İngilizce ”Remembering” yazısı ekliyor.

İlgili haber : Instagram Covid-19’dan ölenlerin profilini değiştiriyor!

Instagram da bu paylaşımın bulunduğu Tweet’in altında bu özelliği doğrulayacak bir yanıt gönderdi.

Instagram sözcüsü Liza Crenshaw, bu özellik için yabancı bir teknoloji sitesine verdiği açıklamada şu sözleri kullandı:

Bu güncellemeler üzerinde bir süredir çalışıyoruz. Ancak bu – diğer özelliklere göre – zor bir zamanda üzücü bir özellik.” açıklamaları yapıldı.

Anma özelliği, bir kullanıcının Instagram hesabını korur, böylece silinmez veya bilgileri değiştirilmez. Aramada kısmında bulunabilir, ancak Keşfet sekmesinde görünmez. Ayrıca, diğer kullanıcılara hesabın anıldığını ve kişinin öldüğünü bildirmek için bir “Hatırlama” yazısı ekleyecektir.

Aynı zamanda bu anı hesaplara giren kişiler (Ölen kişinin yakınları vs.) hesap üzerinde hiçbir etkileşimde bulunamıyor.

Facebook, aslında 2015’de bu özelliği kendi uygulamasına getirmişti. Ancak sahibi olduğu uygulamalar için biraz yavaş davranıyor gibi görünüyor. Umarız ki kendi uygulamasında olup sahibi olduğu uygulamalarda olmayan diğer özellikleri de en kısa zamanda sahip olduğu uygulamalara getirir.

Tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz