Ana SayfaSosyal MedyaViber kaybolan mesajları düzenli sohbete getiriyor!

Viber kaybolan mesajları düzenli sohbete getiriyor!

Viber, yalnızca gizli sohbetlerde değil, tüm sohbetlerde de kaybolan mesajlar özelliğini sunarak gizliliğini artırıyor. 

Viber, dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bir mesajlaşma uygulamasına dönüştü. Tüm sohbetlere kaybolan mesajlar getirerek gizliliğe olan bağlılığını genişletiyor. Kaybolan Mesajlar, uygulamanın “gizli” sohbet deneyiminin bir parçası olarak 2017’de başlatıldı. Daha önce sadece gizli sohbetlerde mevcuttu.

viber

Mayıs 2020’in başından itibaren, Viber’deki kullanıcılar, içeriğin otomatik olarak silinmesi için metin, fotoğraf, video veya diğer dosya türlerini gönderirken bir zamanlayıcı ayarlanabilecek. Geri sayım birkaç saniye ile dakika, saat, hatta gün arasında sürebilir. Ayrıca alıcı gönderilen mesajı gördükten hemen sonra başlar.

1 x 1 sohbette kaybolan mesajlar, Viber’in güvenli mesajlaşmada lider konumunu güçlendiriyor. Ancak uygulama her zaman güvenlik ve gizliliğe büyük bir bağlılık göstermiştir. Diğer birçok platformdan önce, 2015’teki tüm sohbetler için bir “mesajı sil” özelliği, 2016’da varsayılan uçtan uca şifreleme ve 2017’de ise gizli sohbetler yayınlanmıştı.

Viber’in CEO’su Ofir Eyal, “Bire bir sohbetlerin tümünde başlatılan kaybolan mesajlar özelliğini duyurmaktan gurur duyuyoruz.”

“2017 yılında gizli sohbet deneyiminin bir parçası olarak Viber tarafından tanıtılmıştı. Zaman alıcı kaybolan iletinin ekran görüntüsünü aldığında bir bildirim göndermek de dahil olmak üzere, gizliliğin sağlanmasına yönelik benzer bir önlemin düzenli sohbetlere eklenmesi gerektiğine ikna olduk” dedi.

Viber’de Kaybolan Mesajlar Oluşturma

Viber’de kaybolan bir mesaj oluşturmak için kullanıcının aşağıdakileri yapması gerekir:

  1. Sohbetin altındaki saat simgesine dokunun ve mesajın kaybolma süresini seçin.
  2. Alıcıya bir mesaj yazın ve gönderin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir