Ana SayfaGüncelInstagram Covid-19'dan ölenlerin profilini değiştiriyor!

Instagram Covid-19’dan ölenlerin profilini değiştiriyor!

Dünya devi şirketler, Covid-19 pandemisi içerisinde koronavirüs üzerine yoğunlaşırken Facebook, kendi uygulamasında olan ‘Anı Hesap’ özelliğini Instagram için de getirdi. Artık Covid-19 yüzünden ölen bireylerin hesapları ‘Anı Hesap‘ olarak değiştirilecek! İşte detaylar!

Instagram , bu hafta Covid-19 yüzünden ölen insanların hesaplarını ‘Anı Hesap’ olarak değiştirmek için hızlıca çalışmalara başladı.

Instagram

Uygulamanın yeni özelliği gizlice sızdırıldı

Bir mühendis, bu özelliği gizlice sızdırdı. Yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi hesap anma özelliği ölen kişinin profiline girdiğinizde aşağıda bir hatırlatma bildirimi olarak çıkıyor. Ölen kişinin profilini ilk kez ziyaret edecek herkes bu hatırlatma bildirimini alacak.

Mühendisin keşfine Instagram tarafından da doğrulama geldi. Şirket, yabancı teknoloji sitesi BuzzFeed‘e yaptığı açıklamalarda bu özelliğin geldiğini resmen doğrulamış oldu.

Instagram şu sözleri kullandı:

“Bu güncellemeler üzerinde bir süredir çalışıyoruz. Ancak bu, diğerlerinin yanı sıra, zor bir zamanda topluluğumuzu desteklemeye yardımcı olmak için COVID-19 ışığında hızlandığımız bir konu.”

Hesap üzerinde hiçbir şey yapılamayacak

Bu araç, Covid-19 yüzünden ölen kişilerin hesaplarında değişiklik yapılmasını engelliyor. Yani bir hesabın sahibi virüs yüzünden ölürse o hesapla kimse beğeni,yorum,DM gibi etkileşime geçilebilecek şeyler yapamayacak. Bir nebze de dondurma işlemine benziyor bu. Hesap sahibinin Instagram üzerinde sadece profili olacak. Başka hiçbir şeye erişim sağlanamayacak.

Bu aşamada aracın tam olarak kullanıma sunulması için resmi bir zaman çizelgesi yok, ancak yakında piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir