Ana SayfaGüncelInstagram kurucu ortaklarının haber uygulaması Artifact kullanıma sunuldu!

Instagram kurucu ortaklarının haber uygulaması Artifact kullanıma sunuldu!

Yeni uygulama, bir makalenin arkadaşlarınız arasında popüler olup olmadığını görmenin bir yolunu içerir.
"Ağınızda neyin popüler olduğunu görün" adlı bir özelliği gösteren Artifact haber uygulamasının ekran görüntüleri.

Instagram’ın kurucu ortaklarının kişiselleştirilmiş haber küratörlüğü uygulaması Artifact’ın artık bir bekleme listesi yok. Uygulama, çoğu İngilizce konuşulan pazarda Apple App Store’da ve Android’de yayında yayında. Bugünden itibaren, bir hesap oluşturmak ve farklı bir cihaza geçmek istemediğiniz sürece Artifact’ı kullanmak için artık bir telefon numarasına ihtiyacınız olmayacak.

Ayrıca Kevin Systrom ve Mike Krieger’in ekibi, sosyal bir unsur da dahil olmak üzere daha fazla özellik ekledi. Artık belirli bir makalenin arkadaşlarınızla ilgi görüp görmediğini görmek için kişilerinizi yükleme seçeneği var. Kişileriniz arasında yeterince popüler olan bir makalenin yanında bir rozet görünecektir.

Systrom, TechCrunch’a hangi arkadaşlarınızın bir hikaye okuduğunu veya kaç tane okuduğunu göremediğinizi söyledi. Rozet görünmeden önce de bir eşik vardır, bu nedenle tek bir kişiyi yükleyemez ve ne okuduklarını izlemek için özelliği kullanamazsınız. Bunlar, görünüşe göre, gizlilik hususlarıdır, ancak kullanmak için kişilerinizin ayrıntılarını yüklemeniz gerekeceği gerçeğini gözden kaçırırlar.

Başka bir zamanda, Artifact takip ettiğiniz kişilerin ne okuduğunu görmek için Twitter’dan yararlanmış olabilir (Mavi aboneler için En İyi Makaleler özelliğine göre). Ancak Elon Musk‘ın Twitter’ın API’lerini ciddi şekilde kısıtlamasıyla, bu artık geçerli olmayabilir.

Sonunda, Artifact, kullanıcıların uygulamadaki makaleleri paylaşması ve yorum yapması için bir yola sahip olacak. Beta sürümünde zaten insanların paylaştığı şeylerin bir Discover beslemesi var. Doğal olarak, kullanıcılar paylaşılan makaleleri beğenebilir ve yorum yapabilir.

Uygulama artık en sık okuduğunuz kategorileri ve en çok okuduğunuz yayıncıları görselleştiren bir istatistik özelliğine sahip. Artifact, makaleleri daha dar tanımlanmış konulara da gruplandırıyor. Bu arada, artık bir makaleyi veya yayıncıyı ne zaman beğenmediğinizi belirtebilirsiniz ve uygulama size bundan daha azını gösterecektir. Yayıncıları da engellemek mümkün.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir