Ana SayfaGüncelSnapchat, uygulamaya OpenAI destekli sohbet robotu ekliyor

Snapchat, uygulamaya OpenAI destekli sohbet robotu ekliyor

Snapchat bugün, ChatGPT’ye benzer bir OpenAI sohbet robotunu Snapchat’e eklediğini duyurdu. “My AI” adı verilen özellik başlangıçta aylık Snapchat+ aboneleri için 3,99 dolar karşılığında mevcut olan bir deneysel özelliktir. Ancak şirketin bu yeni yapay zeka robotunu sonunda tüm kullanıcılara genişletmek istediği bilinmektedir. Snap’in bu yeni yapay zeka robotu bu hafta piyasaya sürülüyor.

Üstte Snapchat+ logosu olan siyah ekran. Ortada iki beyaz sohbet kutusu var. İlk balon, AI'dan Lukas adında bir arkadaş hakkında bir haiku yazmasını ister; ikinci balon, My AI'nın peynir sevgisi hakkında kısa bir haiku ile verdiği yanıttır.

Yapay zeka, normal bir Snap kullanıcısı olarak profillerde görünecek. Şirket, onu daha az ve daha çok sanal bir arkadaş olarak pazarladığı çok amaçlı bir yazı makinesi olarak kullanmayı planlıyor. CEO Evan Spiegel, The Verge’e verdiği demeçte, “Büyük bir fikir, her gün arkadaşlarımızla ve ailemizle konuşmanın yanı sıra her gün AI ile konuşacağız,” dedi. “Ve bu, bir mesajlaşma hizmeti olarak yapmak için iyi bir konumda olduğumuz bir şey.” Bot kullanıma sunulduğunda, arkadaşlarınızla yapılan konuşmaların üzerinde uygulamanın sohbet bölümüne sabitlenmiş olduğunu görebilirsiniz.

Snap’in duyurusunda, botun “yazarların Snapchat için özelleştirdiği OpenAI’nin GPT teknolojisinin en son sürümünü” kullandığı belirtiliyor. Bu, yalnızca davetli geliştiriciler için olan ve yakın zamanda sızdırılan OpenAI’nin Foundry’sine atıfta bulunur ve ChatGPT’nin dayandığı daha gelişmiş model olan GPT-3.5’i kullanmalarına izin verir. Şirketin halka açık API’si şu anda yalnızca daha eski ve daha az akıllı bir model olan GPT-3’e kadar desteklemektedir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir