Ana SayfaGüncelPodcast'ler YouTube Music'e geliyor!

Podcast’ler YouTube Music’e geliyor!

YouTube Müzik podcast’lere geçiyor. YouTube uygun, bazıları bölüm başına yüz binlerce hatta milyonlarca görüntüleme toplayan birçok podcast’in video sürümlerini barındırır. YouTube’un podcast şefi Kai Chuk Perşembe günü Hot Pod Zirvesi’nde yaptığı açıklamada, ses hizmetinin henüz podcast bölgesine girmediğini, ancak bunun değişmek üzere olduğunu duyurdu.

Çok yakında, ABD’deki kullanıcılar için YouTube Music’e hem sesli hem de video öncelikli podcast’leri getirmeye başlayacaklar. Bu, kullanıcıların YouTube’da sevdikleri podcast’leri dinlemek istedikleri tüm yerlerde erişilebilir olmasına yardımcı olacak.

Ayrıca YouTube Studio’ya podcast oluşturma araçları ekleniyor ve içerik oluşturucuların RSS beslemeleri aracılığıyla YouTube’a sesli podcast’ler eklemesi mümkün olacak. Arka plan podcast dinlemesi ücretsiz olacak, ancak YouTube Müzik’e abone olmadığınız sürece reklamlar gösterilecek.

YouTube Music, Spotify veya Apple Music gibi rakiplerine özel podcastlerle rakip olmayacak gibi görünüyor ancak ses ve video podcast’lerini bir araya getirerek ve YouTube’un büyük erişiminden yararlanarak, kesinlikle dinleyicilerin ilgisini çekebilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir