Ana SayfaGüncelInstagram Reels için yeni özellikler geldi!

Instagram Reels için yeni özellikler geldi!

Meta bugün, hem sosyal ağları hem de Facebook ve Instagram için bir dizi yeni Makara özelliği sunacağını doğruladı . Daha spesifik olmak gerekirse, şirket, özelliklerin Makara güncellemesine yenilikçi bir ‘ Sizinkileri Ekle’ etiketini

nasıl içereceğinden bahsetti .

Amaç, kullanıcıların diğer Makaralara aynı şekilde yanıtlar oluşturmasını sağlamaktır. Bu, belirli bir istem duyurulduktan hemen sonra veya söz konusu belirli bir konu olduğunda bile olur.

Örneğin, kullanıcılar kendi takipçilerinden yemekle ilgili video içeriği koymalarını isteyen Add Yours komutlarını paylaşıyor olabilir.

Tüm fikir, giderek daha fazla kullanıcının bir araya gelmesiyle ilgili görünüyor, ancak bazıları bunu bağlantı kuracak daha fazla insan bulmanın bir yolu olarak görüyor.

Aynı özelliğin geçen yıl uygulama aracılığıyla ortaya çıktığını ilk kez sonbahar sezonunda duymuştuk. Şimdi, kullanıcıların Hikayeleri için popüler bir özellik olarak ün kazanıyor. İşte bu yüzden Meta, Makaralarına değerli bir katkı olarak eklemeye çok hevesli.

Unutmayın, Meta tüm kısa biçimli içeriğin tanıtımına bağlı kalmaya çok heveslidir. Bu şekilde, formata aşina olmayanlar bile her iki uygulama aracılığıyla bir Makarayı paylaşmak için motive olurlar.

Meta ayrıca yakın zamanda Yıldızlar özelliğini açacağına dair bir onay gönderdi. Bu, hayranların Facebook’un Makaralarında tüm popüler ve uygun içerik oluşturuculara destek sağlamasını sağlayan sanal öğelere verilen başka bir addır.

Daha önce, firmanın aynı teklifi Facebook Reels’e doğru genişlettiğini gördük. Ancak şimdi, platformun uygunluk kriterlerini karşılayan tüm içerik oluşturucular için başlatıyor gibi görünüyor.

Meta ayrıca, kullanıcıların Yıldız özelliğini kullanmaya başlamalarına ve kazançlarıyla ilgili güncel kalmalarına yardımcı olan bir dizi mobil seçeneği başlatmayı nasıl başardığını da vurguladı.

Teknoloji devi, tüm içerik oluşturucularına Makaraları bir uygulamadan diğerine gönderme şansı veriyor. Yani Instagram’da bir Makara yayınlarsanız, aynısını Facebook için de yapabilirsiniz ve bunun tersi de geçerlidir.

Meta, bu girişimin tamamının, yaratıcıların çeşitli sosyal medya uygulamaları tarafından sunulan çeşitli para kazanma girişimlerine katılmalarını sağlarken her iki popüler uygulamada topluluklar oluşturmalarına yardımcı olacağını umuyor.

Bu bize Meta’nın, kullanıcıların otomatik yollarla Facebook Reel’leri üretebilecekleri yeni bir seçeneği de gündeme getirdiğini hatırlatıyor. Temel olarak, herhangi bir Facebook hikayesi artık kolayca bir Makaraya dönüştürülebilir.

Bu, kullanıcıların hafıza şeridinde ilerlemelerine ve Makaralar formatı aracılığıyla geçmiş anlardan en sevdikleri patlamaları paylaşmalarına yardımcı olmanın harika bir yoludur. Ve dürüst olmak gerekirse, burada şaşırmadık. Meta, net odak noktasının Makaralara nasıl dayandığından ve Hikayelerin dönüştüğünü görmenin tam olarak mantıklı olduğundan bahsetti.

Meta, bugün yaptığı duyuruya, İçerik Stüdyosu uygulaması sayesinde kullanıcıların yakında Facebook Makaraları hakkında daha fazla bilgi edinebileceklerini duyurdu. Bu şekilde, hangi Makaraların iyi performans gösterdiği ve hangilerinin çok fazla olmadığı hakkında anında bilgilendirilirler.

Metriklerin sosyal ağ platformlarının kullanıcıları tarafından her zaman memnuniyetle karşılandığını düşünüyoruz. Bu durumda ne kadar içeriğin ne kadar süreyle görüntülendiğini ve içeriğin hedef kitleye ne kadar ulaştığını görmek harika olurdu.

Son olarak Meta, Facebook’ta Makaraları için yenilikçi bir Remix özelliğinin lansmanından bahsetti. Bu, içerik oluşturucuların eski klipleri daha yeni olanlarla karıştırmasına ve eskinin yeniyle buluştuğu muhteşem bir ürün elde etmesine olanak tanır.

Makara özelliğini ikiye katlayan şirket kesinlikle sürpriz değil. Sonuçta, tüm paranın yattığı yer orası.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir