Ana SayfaGüncelWhatsApp kullanıcıları telefon numaralarını gizleyebilecek!

WhatsApp kullanıcıları telefon numaralarını gizleyebilecek!

3 yıl önce Covid-19 pandemisi başladığında, birçok insanı hangi ülkede olursa olsun, seyahat etmek ve ders çalışmak gibi amaçlarla karantinaya almaya zorladı. Orada sıkışıp kaldıklarında herkes aileleriyle iletişim kurmanın bir yolunu istedi ve WhatsApp tam da bunu sağladı.

Bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, oldukça popüler hale geldi ve hala Sohbet uygulamalarının hüküm süren kralı. Artık hepimizin bildiği gibi, her uygulamanın, kullanıcılarına daha iyi yardımcı olmak ve uygulamayı geliştirmek için güncellemelere ihtiyacı var.

WhatsApp bunun bir istisnası değil ve uygulamanın yeni bir güncellemesi geliyor. WABetaInfo tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsüne göre , bu yeni özellik, birkaç hafta önce piyasaya sürülen bir özellik ile çok alakalı.

Söz konusu özellik, yeni bir kullanıcı bir topluluğa veya belirli bir topluluğun alt grubuna katıldığında telefon numaralarının herkes için gizlendiği özelliktir. Bu özellik etkinleştirildiğinde kullanıcılar, kişi listelerine belirli bir kişiyi ekleyemezlerdi, ancak bu yeni özellik ile tam olarak bunu yapabilecekler.

Yeni özellik ile, kullanıcılara numaralarını belirli bir kullanıcıya veya işletmeye açıklamak isteyip istemedikleri sorulacak, böylece kişi listelerinde kullanabilecekler. Bu özellik, bir kullanıcı Facebook’ta veya Meta’nın herhangi bir platformunda WhatsApp reklamına bir tıklamadan bir işletmeye mesaj gönderdiğinde kullanılacak, ancak bu özelliğin nasıl çalıştığını veya WhatsApp’ın hangi sürümünün uygun olacağını bilmiyoruz.

Whatsapp geçmişte çok sayıda harika özellik ile geldi ve bu özelliğin aynı olacağını umuyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir