TikTok , ücretsiz sanal hediye verme özelliğini kullanıma sundu!

0
4.479 okunma

TikTok, kullanıcılarının uygulama içindeki sanal marketlerden birbirlerine ücretsiz sanal hediye gönderebilecekleri bir özelliği kullanıma sundu.

TikTok bu konuda şu açıklamaları yaptı:

”Bu yeni özellik için markalar ile işbirliği içerisindeyiz. Şu zamanlarda bile kullanıcıların arkadaş ve aileleriyle iletişim ve bir bağ halinde kalabilmesini sağlayacağız. Bir TikTok kullanıcısı 3 kez sevdiklerine hediye gönderebilecek.”

Bu göndereceği hediyeler gerçek hayatta paralı olsa bile uygulamada sanal hediye olduğu için ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak.

TikTok

TikTok kullanıcılarının birbirlerine hediye edebileceği ücretsiz hediyeler ise şunlar:

  • Adobe Premiere Rush için 90 günlük abonelik
  • 1 aylık ücretsiz DashPass aboneliği
  • Pandora için 90 günlük deneme aboneliği
  • Skillshare için 2 Aylık Premium Üyelik

Bu hediyeler fiziksel değil ve promosyon tarzı ürünler. Şirket, bu hediyelerle uygulamaya daha fazla kullanıcı çekmeyi hedefliyor olabilir. Belki de şirket, artan talebe göre hediyeleri daha da iyi hale getirebilir.

Kullanıcıların birbirlerine hediye göndermek için keşfet kısmındaki arama yerine ‘Küçük Hareketler‘ yazması gerekiyor. Çıkan sekmede TikTok kullanıcıları seçtikleri hediyeleri birbirlerine kolayca yollayabilirler.

Bu özelliğin en öne çıkan özelliği fiziksel olarak uzak kalsanız bile sevdiklerinize kendinizi hatırlatabilmek. Şirket, aslında bu hamlelerle e-Ticaret sektörüne ciddi bir adım atabilir. İlk önce kullanıcıların güvenini kazanıp sonradan e-Ticarete girmek satış oranlarını ciddi bir şekilde arttırabilir. Umarız ki sadece TikTok değil diğer şirketler de bu şekilde ücretsiz hediyeler sunar. Ayrıca şunu da ekleyyelim ki bu özellik size gelmediyse biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Tüm gelişmeler için takipte kalmayı unutmayın.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz