Ana SayfaGüncelFacebook Live yayınlarından ücret alma dönemi başlıyor!

Facebook Live yayınlarından ücret alma dönemi başlıyor!

Facebook, kendi uygulaması ve sahibi olduğu uygulamalara birtakım yenilikler yapmıştı. Şirket bir yeniliği de kendi yayın platformu olan Facebook Live için yapıyor. Artık Facebook Live üzerinden yayın yapan kullanıcılar para kazanacak!

Facebook Live

Facebook, önümüzdeki haftalarda yeni bir özelliğini kullanıma sunmayı planlıyor. Bu özellik sayesinde Facebook sayfa sahipleri veya yöneticileri yaptıkları canlı yayınlarına erişim için kullanıcılardan ücret talep edebilecek. Bu özellik konser veren insanlara, online ortamda canlı ders vermek isteyen öğretmenler gibi kullanıcıların işine yarayacak bir özellik olabilir.

”Bağış Yap” butonu geliyor

Eğer ki canlı yayınlarınız ücretsiz olsun istiyorsanız ama yine de para kazanmak istiyorum derseniz FB Live yayınlarınızda aktif edebileceğiniz ”Bağış Yap” butonu işinizi görebilir. Böylece takipçilerinizden bağış yapmak isteyenler kolayca bu eylemi yerine getirebilir.

Geçtiğimiz haftalarda Facebook Live için şirket birçok yenilik daha yapmıştı. Bunların üstüne bugün de bu özelliğin geleceğinin duyurulması şirketin Live’ı geliştirmeye devam ettiğini kanıtlar nitelikte.

Facebook Gaming’te olan bir özellikti

Hatta Facebook, geçtiğimiz günlerde oyun uygulaması olan ve Facebook Live ile entegrasyonu bulunan Facebook Gaming uygulamasını Google Play Store üzerinde indirmeye sunmuştu. Ve bu uygulama üzerinden yayın yapan kişiler için bağış toplama özelliğini kullanıma sunulmuştu. Şirket şimdi de bütün yayıncılar için ”Bağış Yap” butonunu kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Umarız ki şirket, her geçen gün daha fazla yenilik yapmaya devam eder.

Tüm gelişmeler için takipte kalmayı unutmayın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir