Türk Telekom ve altyapısını kullananların upload hızları arttı!

1
2.001 okunma

İnternet şüphesiz hayatımızda önemli yer kaplayan bir bilgi erişim servisi. Bu bilgi ihtiyacına erişmek kadar buna ne kadar hızlı erişebildiğimiz de önemli. Geçtiğimiz günlerde Turkcell Superonline, fiber müşterilerinin upload hızlarını 20 Mbps‘e çıkardığını duyurmuştu. Bir hamle de Türk Telekom‘dan geldi ve Türk Telekom da upload hızlarını arttırdı.

Türk Telekom Upload

Türk Telekom’un upload hız kısıtlama sınırını 8 Mbps’e çıkartması sebebiyle Türk Telekom altyapısı kullanan diğer internet servis sağlayıcılarının da upload hızlarını arttırmasının önü açılmış oldu. TurkNet , Millenicom , Superonline VDSL gibi Türk Telekom altyapısından hizmet veren diğer internet servis sağlayıcılar da upload hızlarını arttırdı.

Ancak bu upload hız kısıtlama değerinin arttırılması şirket tarafından sadece 100 Mbps olan paketler için yapıldı. Upload hızı da 4 Mbps‘den 8 Mbps‘e çıkartıldı. Kendi altyapılarını kullanan Vodafone Fiber ve Kablonet‘ten de upload hız arttırımı konusunda açıklama gelmedi. Aslında bakarsak 100 Mbps kullanan kullanıcı sayısı ülkemizde çok az. En azından 35 Mbps ve üstü için upload hızları arttırabilirdi. Kim bilir belki bundan sonraki aşamada o da olur. Türk Telekom‘dan henüz resmi açıklama gelmediğini de ekleyelim. 100 Mbps kullanıp upload hızı artmamış kişilerin de biraz beklemesi gerekecek.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz