Ana SayfaGüncelTwitter, yalan bilgilerle mücadeleye hız verdi!

Twitter, yalan bilgilerle mücadeleye hız verdi!

Twitter, ABD’de bu Kasım’da gerçekleşmesi planlanan ara seçimler öncesinde ana hatlarıyla belirlenen net hedeflerle yeni bir görevde .

Sosyal ağ platformunun, insanların siyasi görüşlerini dile getirmesi ve ısıyı yükseltmesi ile oldukça ünlü olduğu biliniyor. Ancak bu yıl işler biraz farklı olacak ya da en azından öyle olacağını umuyoruz.

Platform, yanlış bilgilerin çevrimiçi ortamda yayılmasını önlemek açısından işleri gerçekten bir sonraki seviyeye taşımaya karar verdi. Bu, Kasım ayındaki seçimlerle ilgili yalnızca en gerçekçi argümanları ve hikayeleri tanıtmak için kullanılan çeşitli özellikleri canlandırmak için çok çalışan uygulamayı içerir.

Twitter, yanıltıcı gönderileri yavaşlatmayı gerçekten umduğunu ve yakın zamanda yayınlanan bir blog gönderisiyle bu hareketi duyurduğunu söyledi.

Çok sayıda eleştirmen, uzman ve sivil haklar görevlisinin popüler sosyal ağ platformunu suistimallerin burunlarının dibinde olmasına izin vermekle suçladığını duymayalı uzun zaman oldu. Bu, mevcut Amerikan Başkanının 2020 seçim turunu nasıl kazanamadığıyla ilgili fikri de içeriyor.

Şimdi, uygulama, 2018’de ortaya çıkan yurttaş bütünlüğünü koruyabileceğini umduğu yeni bir politikadan yararlandığını iddia ediyor. Bu uygulanacaktır. Bu yıl 8 Kasım’da başlayacak ve ülkenin Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin nasıl elde edileceğinin ortaya çıktığı seçimler için. Buna, ülke Senatosu’nda da tehlikede olan 100 boş kalan daha dahildir.

Yeni politikanın, uygulama kullanıcılarının çoğunun yanıltıcı veya yanlış olarak adlandırdığı içerik oluşturmasını engelleyeceği bildiriliyor. Bu genellikle insanların oy kullanmalarını önlemek için yapılır. Ayrıca, seçim sonuçlarını etkileyebilecek şekilde yanlış bilgilerin yayılması gibi seçim kampanyaları sırasında seçmenlerin güvenini küçümsemek için yapılır.

Unuttuysanız, Twitter 2020 yılında Donald Trump’ın uygulamadaki hesabından şüphelenmeyi seçtiğinde gerçekten manşetlere taşındı. Sağlanan neden, eski Cumhurbaşkanının destekçilerinin 6 Ocak 2021’de ülkenin başkentini pusuya düşürmesinden ve şiddetli ayaklanmalar düzenlemesinden sadece birkaç dakika sonra, şiddetin daha da yayılmasıyla bağlantılı büyük riskti.

Twitter, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasıyla devam edemediği için yakın zamanda dava açtıktan sonra zaten kamuoyunun gözünde. Şimdi, San Francisco’dan şirket, yanlış Tweet’lerin ön plana çıkmasını ve uyarılar ve bildirimler yoluyla uygulamada kullanıcılarına tavsiye edilmesini nasıl engelleyebileceğini denemek ve görmek için birkaç deneme yürüttüğünü söylüyor.

Şu an itibariyle, platformun gerçekleştirdiği mevcut test ve deney sayısı, yanıltıcı paylaşımların görüntülenme sayısının bu ay yaklaşık 1,5 milyon düştüğünü kanıtlıyor.

Gördüğünüz gibi, şirket tarafından yanlış bilgilendirmeyle mücadele çabaları, seçim günlerine yaklaştıkça, zamanı geldiğinde tüm yalanların çürütüldüğünden emin olmak için bol miktarda bulunuyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir