Ana SayfaGüncelWhatsApp, kullanıcıların son görülme ve çevrimiçi durumlarını gizleyebilecekleri bir özelliği test ediyor!

WhatsApp, kullanıcıların son görülme ve çevrimiçi durumlarını gizleyebilecekleri bir özelliği test ediyor!

İnternette, çoğu kullanıcı için en büyük öncelik gizliliktir. WhatsApp, sohbet uygulamalarının hüküm süren kralı olduğundan, birçok kişi onu arkadaşlarıyla veya aileleriyle sohbet etmek ve iş şeyleri gibi birden çok amaç için kullanıyor. Uygulama, tüm büyük uygulamalar gibi, bir kişinin çevrimiçi olup olmadığını, mesajlarınızı alıp almadığını ve sizi okumaya devam edip etmediğini vb. görmenize izin verebilir, ancak WhatsApp’ın üvey ana şirketi Meta’nın yeni 3 özellikli gizlilik kampanyasının bir parçası olarak, bu özellik ortadan kalkıyor ve ekran görüntüsü engelleyici ve eski katılımcılar gibi yeni özellikler yerini alacak.

Bu özellik hala geliştirilme aşamasında olduğu için henüz hakkında pek bir açıklama yapılmadı ancak WABetainfo tarafından yayınlanan bu ekran görüntüsünde de gördüğümüz gibi WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi olup olmadıklarını ve son görülmelerini gizlemelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Ekran görüntüsüne göre, özellik geliştirme aşamasında olarak işaretlenmiş olsa da, özellik ve sekmesi masaüstü kullanıcıları için de dünyaya açılmaya tamamen hazır . Ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Sekme açıldığında size iki ana başlık verir. Son görülmenizi kimler görebilir ve çevrimiçi olduğumda kimler görebilir?

Bu özellik, kullanıcıların hoş olmayan ve alakasız mesajları ve kişileri engellemek için çevrimiçi varlıklarını kontrol etmelerini sağlar.

Devam edelim, bahsetmek istediğim bir şey daha var, o da tepki özelliği. WBI tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsüne göre , tepki önizleme özelliği artık iOS’a da geliyor. Şu anda bu özellik hala geliştirme aşamasında ve yakında iOS’a gelecek. Bu özellik, kullanıcıların diğer kullanıcının mesajlarına veya hikayelerine nasıl tepki verdiğine dair bir metin önizlemesi görmelerini sağlar.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir