Ana SayfaGüncelYouTube, iki önemli yeniliği test ediyor!

YouTube, iki önemli yeniliği test ediyor!

Geçen ay, Google TV’nin çok yakında Nest Audio desteğini nasıl dahil edeceğini özetleyen bir rapor duyduk. Bu aynı zamanda akıllı ev ile bağlantılı bazı eklemelerle birlikte Fitbit/Wear OS’yi de gerektirecektir.

Ve bu yeterince heyecan verici değilse, hayranlar, kutlayacak daha çok şey var. Ve bu sefer, YouTube dünyasındaki bazı yenilikçi güncellemelerle ilgisi var.

YouTube TV’nin yeni bir bölünmüş ekran modunu başlattığına dair raporlar merkezde yer alıyor. Aynı zamanda, büyük ekranlarda ortaya çıkan YouTube Shorts raporlarını da duyuyoruz. Bu haber bize , Google’ın Temmuz ayında ortaklarına müşterileri için bazı değişiklikler getireceğini nasıl bildirdiğini açıklayan Protokol

sayesinde geldi . Bu, Google TV’nin yanı sıra Android’dekileri de içerir.

Kısa süre önce YouTube TV’nin 5 milyon abone rekorunu kutladığını gördük ve şimdi Mozaik Modu hakkında bir şeyler duyuyoruz. Bu, uygulamaların hayranlarının aynı anda neredeyse dört farklı canlı yayına aynı anda tanık olmalarını sağlar. Ekranın dörde eşit olarak bölünmesi sayesinde izleyiciler en sevdikleri dizileri tek seferde izleyebiliyor.

Bunu, favorileri arasında seçim yapmakta zorlanan tüm spor tutkunları için ideal bir fırsat olarak görüyoruz. Ama şimdi, şirket dileğinizi yerine getirdiği için buna gerek yok.

Şu anda, canlı yayınlarla ilgili olarak bugün başka hiçbir şey kamuya açıklanmadığı için başka ayrıntıya sahip değiliz. Bunun yalnızca birden fazla görüş alan seçici programlar için değil, hepsi için geçerli olduğunu umuyoruz.

Ayrıca, uygulamanın video içeriğini agresif bir şekilde kesmemesi ve herhangi bir zamanda yalnızca bir kaynağa ses akışı sağlamaması da önerildi.

Bu seni heyecanlandırdıysa, biraz daha fazla olan başka bir şeye ne dersin? YouTube Shorts, mektup kutusu ve bolca kontrol eşliğinde yakında TV ekranlarında sunulacak. Bunlar dikey videoların sağ tarafında yer alacaktır.

Yeni özelliklerin ilk olarak Android/Google Televizyonu ile ilgili olarak uygulamanın ortaklarına tanıtıldığı görüldü.

Yakında, YouTube uygulamasına kolayca erişebileceğiniz büyük ekranlarda her yerde ortaya çıktığını göreceğiz.

Bizim bakış açımıza sorarsanız, bölünmüş ekran özelliği hem iPad’lerde hem de Android tabletlerde ve hatta web’de harika görünür.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir