Ana SayfaGüncelTwitter, doğrulanan hesaplar için bir özellik deniyor!

Twitter, doğrulanan hesaplar için bir özellik deniyor!

Twitter bazı yeni özellikleri denemekle meşgul ve bunlar bize şimdiden heyecan verici geliyor. Yeni başlayanlar için, popüler sosyal ağ uygulaması, Jane Manchun Wong’un

belirttiği gibi, Tweetlerdeki görüntüleme sayılarını gösterecek . Ancak şu an itibariyle, tweet’in herkese mi yoksa yalnızca sahibine mi görüneceğinden hala emin değiliz.

Ancak çoğu kişi karara biraz şaşırmış durumda çünkü çok az sayıda kullanıcı zaten analitik bölümüne tıklayarak Twitter görüntülemeleriyle ilgili istatistikleri görebiliyor.

Bu nedenle, bazıları hareketi takdir ederken, diğerleri bunun tweet izlenimlerinden farklı olmadığını düşündüğü için haberlere ilişkin geri bildirimler karışıktı.

Sonra sahte beğenileri çevreleyen gizemden ve sahte görüntülerin de gösterilip gösterilmeyeceğinden bahsedenler vardı. Şimdi, bundan tam olarak emin değiliz ama şu an için test edilmekte olduğunu biliyoruz, bu yüzden sadece özelliğe dikkat etmemiz gerekecek.

Öte yandan Twitter’ın özel bir etiket şeklinde başka bir özelliği test ettiğine dair haberlerimiz var. Bu, telefon numaraları kullanılarak doğrulanmış hesapları vurgulamak için kullanılacaktır.

Bot ve spam hesaplarıyla ilgili tüm Elon Musk dramalarından sonra, platformda gerçekte kaç hesabın gerçek olduğuna dair artan korkular var. İşte bu yüzden insanlar, doğrulama yoluyla gerçekleri sahte olanlardan ayırmaya yardımcı olacak yollar bulmak için uygulamayı arıyorlardı. Jane Manchun Wong

adlı hevesli bir teknoloji mühendisi sayesinde , Twitter’ın, diğerlerinden daha güvenilir olma olasılığı daha yüksek olan hesapları tam anlamıyla işaretleyen etiketlerle nasıl denemeler yaptığına dair biraz daha haber aldık.

Bilmiyorsanız, bu, kullanıcıların hangi hesapların diğerlerinden daha yasal olduğunu öğrendiği bir tekniktir. Sonuçta, kullanıcı basit veya temel gereksinimlerden çok daha fazla çaba sarf etti.

Ayrıca teknik, en belirgin tweetleri veya farklı kalite seviyelerini geçenleri filtrelemeye yardımcı olur. Ancak uygulamanın, kullanıcılara tek bir telefon numarası kullanarak 10 farklı hesaba kadar bağlama şansı verdiğini biliyor muydunuz?

Geliştiricilerin otomatikleştirilmiş bu hesaplar için etiket eklemesine olanak tanıyan başka bir özellik daha var. Bu sayede kullanıcılar, gönderilerini kontrol eden herhangi bir kişinin olmadığı hesapları fark eder veya haberdar olur.

Olduğu gibi, mavi çekleri olan hesaplar zaten doğrulanmıştır ve bu, önkoşul olarak e-posta kimliklerinin sayılarını eklemeye zorlandıkları anlamına gelir.

Bu, eski CEO Jack Dorsey’in sorumlu olduğu zamandan. Bu tür ayırt edici özelliklerin gerçekten bir fark yarattığını hissetti ve uygulamanın tüm hesapları için bu tekniği etkinleştireceğini umdu.

Kullanıcıları hesaplara telefon numaraları eklemeye ve belirli bir durum gibi görünür hale getirmeye motive etmek, güvenlik ve bu verilerin kötü niyetli amaçlarla başkalarından kısıtlanması gibi bazı sonuçlar doğurabilir.

Olduğu gibi, uygulama, bir bilgisayar korsanının ilgili telefon numaraları ve e-posta kimlikleri ile milyonlarca Twitter hesabını kolayca bulmayı başardığı bir duruma ışık tuttu.

Bu, firmanın geçen yıl bir güncelleme ile kendini tanıttığı bir kusurdu. Ancak bu yılın Ocak ayına kadar haber platforma bildirilmedi.

Şirketin yakın zamana kadar neler olup bittiğine dair hiçbir fikri yoktu ve milyonlarca hassas verinin çalınmasına izin veriyordu. Sosyal medyadan gelen haberler sayesinde konu ön plana çıktı ve firma harekete geçmeye başladı.

Bu, bunun gibi verilerin nasıl bu kadar sızdırılabileceğini gösteriyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir