YouTube Müzik için önemli yenilikler geliyor!

0
601 okunma

Spotify ile karşılaştırıldığında, YouTube Müzik ‘in özellikleri oldukça zayıf hissettiriyor. Ancak Google bunu değiştirmek için çalışıyor. Henüz başkalarını takip edemeseniz veya kendiniz ve özel bir kişi için özel bir Duo Mix‘i alamıyorsunuz. Fakat en azından artık profilinizi halka açık oynatma listelerinizle tam olarak bağlantılarla başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

YouTube Müzik YouTube Müzik

Anlayabildiğimiz kadarıyla, sadece isimlerini arayarak başka insanları bulamazsınız ve insanları (sanatçılar hariç) takip edemezsiniz. Herkese açık bir oynatma listesine gitmeniz ve profilini görmek için YouTube Müzik içerisinde içerik oluşturucunun adına tıklamanız veya bağlantısına sahip olmanız gerekir. Kendinizinkini görmek ve paylaşmak istediğinizde de aynı şey geçerlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu uygulama içerisindeki kitaplığınızdaki oynatma listelerinize gitmek, birini açmak ve adınıza tıklamaktır. Paylaş düğmesi daha sonra profilinize bir bağlantı kopyalamanızı sağlar. Web arayüzünde, bağlantıyı adres çubuğuna da kopyalayabilirsiniz.

YouTube Müzik

Profiller, sunucu tarafında bir değişiklik olarak yayılıyor ve zaten birçok insana ulaşmış gibi görünüyor. Henüz görmüyorsanız, Play Store veya App Store üzerinden YouTube Müzik uygulamasını yeni bir sürüme güncellemeyi deneyebilirsiniz.

YouTube Müzik xzccxz

Paylaşılabilir profillerle ilgili en büyük şikayetlerimizden biri de düzeltildi: Google, YouTube Müzik uygulamasında kanalınıza / profilinize erişmeyi kolaylaştırdı. Uygulamanın veya web arayüzünün sağ üst köşesindeki hesap simgenize tıklamanız yeterlidir; profil bilgilerinizin hemen altında “Kanalınız” etiketli yeni bir seçenek gözüküyor.

Bu özelliğin çok kısa zamanda tüm cihazlar ve tüm bölgeler için kullanıma sunulacağını da hatırlatalım.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz