Ana SayfaGüncelRiot, 'Valorant' e-sporları için ilk planlarını özetliyor!

Riot, ‘Valorant’ e-sporları için ilk planlarını özetliyor!

Valorant dikkat çekici bir şekilde esporlar göz önünde bulundurularak tasarlandı ve Riot Games zaten karakter tabanlı atıcı bir rekabetçi oyun sahnesini nasıl geliştireceğini düşünüyor. Bu amaçla, espor planlarını detaylandırdı. Oyuncular, turnuva organizatörleri, içerik yaratıcı ve geliştiricilerle “ortaklıklar” üzerine yoğunlaşıyor. Ve üçüncü taraf turnuvaları nasıl ele alacağını açıklayan Riot Games, Topluluk Yarışma Kılavuzlarını yayınladı. Riot birçok turnuva için umut vaat ediyor. Ancak büyüklerine göre yarışmaların neler yapabileceği konusunda katı durumdalar.

valorant riot

Küçük turnuvaların (topluluk ve İnternet kaffe maçları gibi) nakit ödülleri 10 Bin ABD Doları veya daha az olan yerel etkinlikler olması bekleniliyor. Giriş için ücret alabilirler, ancak çevrimiçi görüntüleme için ücret alamazlar ve geleneksel TV’de yayın yapmalarına izin verilemez. Riot, bu küçük buluşmaların “şampiyona” , “lig” , “sezon”” veya resmi onay anlamına gelen başka bir şey kullanamayacağı konusunda da kararlı. Ne yazık ki, Riot’da bu yarışmalara maddi destek veremeyecek.

Tahmin edilebileceği üzere, daha büyük ölçeklerde daha ilginç hale geliyor. Valorant için Orta ölçekli turnuvalar (maç başına 50 Bin ABD Dolarından daha fazla ve yılda 300 Bin ABD Dolarından daha fazla) garanti edilemez, ancak bu bir seçenek türüdür. Ayrıca ödül havuzu katkıları, sponsorluklar, ürün ve resmi görüntülere erişim elde edilebilir. Ve büyük turnuvalarda (DreamHack ve ESL gibi organizatörlere göre” bunun resmi yardım ile bir programın parçası olabileceği konusunda bir soru yada cevap bulunmuyor.

Haberler, Riot’un geliştirici topluluğunda dijital araçlar için açık gönderimler ile birlikte geliyor.

Valorant ‘ın ciddiyetli oynamasını ne zaman bekleyeceğinize dair kesin bir takvim olmasa da, Riot’un zirveyi hedeflediği açıktır. Valorant ‘ın e-spor devresinin bir elyafı olmasını bekliyor ve ağırlığını daha büyük turnuvaların arkasına atmaya hazırlanıyor. Oyununu bu seviyeye ulaşıp ulaşmadığı henüz belirlenmiş değil. Riot, geniş çaplı kaynaklar ve League of Legends itibarı avantajına sahip. Ancak Valorant, kaliteli oyun geliştiricilerinin bile başarının garanti edilmediği bir alanda rekabete giriyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir