Ana SayfaGüncel10 Nisan 2020 Luppo alan adamın hikayesi

10 Nisan 2020 Luppo alan adamın hikayesi

10 Nisan Cuma gece saat 22.00’da bildiğimiz üzere 24.00 itibariyle 31 ilde 48 saatlik  sokağa çıkma yasağı ilan edileceği açıklanmıştı. Bu aradaki 2 saatte insanlar marketlere akın etmiş ve hiçbir şey bırakmamıştı. O gece çekilen bir fotoğraf da Twitter Türkiye gündeminde en çok konuşulanlar arasındaydı.

İşte o gece Luppo alan ve Twitter’da gündem olan adamın hikayesi

Luppo

Twitter‘da bir kullanıcı tam olarak bu metni paylaştı:

Herkese selamlar, saygılar. Şu sokağa çıkma yasağı haberi gelince markete gidip Luppo alan ve herkesin kızdığı ya da dalga geçtiği kişi benim kapı komşum. Bu olay hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum. 

“Abi markete gittim market ana baba günü. Önce makarna ya da pirinç almak istedim kalmamıştı sonra ekmek almak istedim o da yoktu. O izdiham içinde o marketten çıkıp başka markete gidemezdim ve aç kalırım korkusu ile direkt önüme çıkan ilk yiyeceği aldım. 

Herkes sanıyor ki sanki ben sadece Luppo almak için evden çıktım ve virüs kapma riskini alarak o kadar insanın arasına girdim. Zaten evden apar topar çıktığım için ne maske ne eldivenim vardı. Sadece anlık dürtü ile aç kalmaktan korktum” dedi.

Ve arkadaşlar bildiğiniz gibi fırınların açık olacağı filan en son açıklandı yani bu komşum markete giderken fırınların açık olacağını, ekmek dağıtımı olacağını bilmiyordu. Kendisini de uzun süredir tanırım çok saf ve çok naif bir insan kendisi. 

Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herkesin maddi durumu günlerce haftalarca yetecek kadar erzak almaya yetmeyebilir. İnsanı tek bir fotoğraf karesi ile küçümsemek ona kızmak ne kadar doğru?

Adam sadece aç kalmaktan korkmuş ve parasının yeteceği markana, ekmek, pirinç falan bulamayınca önüne çıkan ilk şeyi aldı hepsi bu. Ama günlerdir sosyal medyadan herkes kızdı ve dalga geçti kendisi ile o yüzden bunları yazmak istedim.

Herkese saygılar sevgiler.

Bu açıklamaların ardından Twitter kullanıcıları durumu anladı ve bu konu üstünde daha fazla yoğunlaşmadılar.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir