Ana SayfaGüncelYouTube, yeni bir 'Keşfet' sayfası üzerinde çalışıyor!

YouTube, yeni bir ‘Keşfet’ sayfası üzerinde çalışıyor!

YouTube, abonelerine ve içerik oluşturucularına daha optimize edilmiş bir deneyim sunma misyonunu üstleniyor. Ve podcast’leri basit bir ‘ Keşfet ‘ sayfası olarak başlatarak girişimi başlatıyor .

Farkında olmayanlar için platform organik olarak podcast’ler için ideal bir konuma dönüştü. Dinlemek, izlemek veya onunla ilgili içeriği basitçe dağıtmak olsun, birçok izleyici onu sevdi. Bu nedenle, Google’ın bu konuda neden optimize edilmiş deneyim vagonuna atlamaya karar vermesi mantıklı.

Mart ayında sadece birkaç ay önce, şirketin sızdırılmış sunumuyla öne çıktığını gördük. Bu, platformda aşağıdaki kimlik bilgilerine sahip bir hedef sayfa için bazı büyük planlardan bahsetti: youtube.com/podcasts.

Artık yayında ve çalışıyor, yeni bir Keşfet Sayfasına bağlantılar aracılığıyla ekleniyor. Hemen yanında sağlık, güzellik, yaşam tarzı, müzik, filmler, şovlar, canlı oyunlar, moda ve daha fazlasını bulacaksınız. Şirket, geçen ay ilk kez yayına girdiğini söylese de, yavaş ama emin adımlarla başkalarına da yayılıyor.

Bugün kontrol ettik ve o zaman herkesin buna erişimi olmadığını, ancak yakında orada olacağını gördük.

Bu özellik, uygulamanın hem mobil hem de masaüstü sürümlerinde bulunur. Ve zamanın bu noktasında, bunun oldukça ilkel olduğunu güvenle söyleyebiliriz.

Tüm popüler bölümleri görmek istemeniz durumunda, ‘tümünü göster’ seçeneğini içerecek şekilde genişletilmiş atlıkarıncaları görebilirsiniz. Öneriler için bir sekme ve hatta podcast dünyasındaki popüler içerik oluşturucular için bir sekme var.

Sayfa boyunca spor, televizyon, komedi, suç, müzik ve filmler gibi popüler konulara yönelik birçok başka bağlantı bulacaksınız. Ve göz atarken, gerçekten optimize edilmiş herhangi bir içerikten geçmediğinizi göreceksiniz.

Ancak bir kez dokunduğunuzda, Android için normal bir oynatıcı açılır ve kullanıcı, premium kullanıcılar için hazır olan Dinleme Kontrolleri sekmesine erişerek varsayılanı girmeye zorlanmaz.

Ayrıca daha büyük düğmelerden ve kaydetme, beğenme ve oynatma hızı ayarlamaları gibi kullanışlı kısayollardan da yararlanabileceksiniz.

Zamanla, uygulama tüm deneyimi zamanla çok daha optimize etmeyi umuyor. Birçoğumuz kesinlikle YouTube Music’in bu konuda neler sunacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

YouTube Podcast’lerinin ayrı bir varlık olarak kullanıcılara sunulmak yerine bununla birleştirildiğini görüyoruz. Ve bunun için biraz üzgün olabiliriz çünkü eskiden ne kadar kullanışlı ve verimli olduğunu sevdik.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir