Ana SayfaGüncelChrome gizli sekmelerinde yeni bir özellik deneniyor!

Chrome gizli sekmelerinde yeni bir özellik deneniyor!

Chrome, Chrome Özel Sekmeler (CTT) özelliği olarak geniş çapta tanınan bir tarayıcı özelliğini kullanıma sundu. Neyse ki, Android’deki birçok büyük tarayıcı artık bu özelliği destekliyor.

Chrome 104 veya önceki sürümlerde üç noktanın altında “Powered by Chrome” yazdığını görmüş olmalısınız. Ancak Chrome 105’in son sürümünde “Running in Chrome” yayınlanmıştır. Bu metin, yeni bir logonun yanı sıra Chrome Özel Sekmelerinden (CTT) alınmıştır. Yeni logo şimdi şaşırtıcı bir şekilde tam renkli bir sembol. Birçok kişi tek renkli sembolün yenisine kıyasla o kadar dikkat dağıtıcı olmadığına inanıyordu.

Artık Android’deki birkaç büyük tarayıcı tarafından desteklenen Chrome Özel Sekmeleri (CTT), kullanıcılara genel web deneyimleri üzerinde daha fazla yetki sağlıyor. Ayrıca, uygulamanın, kullanıcının beğenisine göre tarayıcının görünümünü ve hissini kişiselleştirmesine de olanak tanır. Chrome Özel Sekmeleri (CTT), uygulamanın araç çubuğunun rengi gibi şeyleri değiştirmesine, tarayıcının araç çubuğuna özel eylemler eklemesine ve giriş ve çıkış animasyonları eklemesine olanak tanır.

“Chrome’da Çalıştırılıyor” metni artık Chrome Özel Sekmelerini destekleyen tüm uygulamalarda görünecek. Ciddi bir uyarıda, önceki krom sürümlerinden nispeten daha kullanıcı dostudur.

Twitter’dan birkaç üçüncü taraf uygulaması da Chrome Özel Sekmelerini (CTT) desteklemeyi dört gözle bekliyor. Ancak şaşırtıcı bir şekilde Instagram, bu yeni özelliği desteklemeye karşı dirençlidir.

Google uygulaması, çok uzun bir süredir, arama sonuçları için yerleşik tarayıcıları ve Keşfet beslemesi ile denemeler yapıyordu. Ancak Chrome 105 sürümü henüz yaygın olarak tanıtılmadı ancak birkaç ay içinde tüm dünyada yaygınlaşacağını umuyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir