Ana SayfaGüncelClubhouse, mobil uygulama zorunluluğunu kaldırıyor

Clubhouse, mobil uygulama zorunluluğunu kaldırıyor

Sesli sohbet uygulaması olan Clubhouse, 2020 yılındaki çıkışından itibaren kullanım için mobil uygulama gerektiriyordu. Bunun yanı sıra mobil uygulama üzerinden girildiğinde bir hesaba sahip olma zorunluluğu vardı. Bugün gelen yeni özellikle kullanıcılar rahat bir nefes aldı.

Clubhouse uygulama zorunluluğu kalkıyor

Clubhouse’da bir sohbete katılmak ya da bir sohbeti dinlemek için kullanıcılar, telefonlarına uygulamayı kurması zorundaydı. Ancak yeni gelen özellikle birlikte kullanıcılar bu zorunluluktan kurtuluyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Clubhouse-mobil-uygulama-zorunlulugunu-kaldiriyor-2.jpg

Gelen özellikle ile kullanıcılar bugünden itibaren Clubhouse odalarına katılım sağlayabiliyor. Bu sayede de platforma hem bilgisayardan hem de mobil uygulama üzerinde erişebilirsiniz.

Clubhouse, özel bir bağlantıya sahip olacak

Şirket, aynı zamanda Clubhouse uygulamasına taşınabilir paylaşım özelliğini de ekledi. Bu özellik sayesinde sohbet odanızı, diğer sosyal medya platformları aracılığıyla da istediğiniz kişiye gönderebilmeniz mümkün. Bu işlemi gerçekleştirmek için oluşturduğunuz sohbet odasının sol alt köşesinde bulunan ok işaretine tıklayın.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Clubhouse-mobil-uygulama-zorunlulugunu-kaldiriyor-1.jpg

Ayrıca odanın bağlantısını da kopyalayabilirsiniz. Kopyalamış olduğunuz bağlantı, sizlere web üzerinden odanın açılmasını sağlıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Clubhouse oturumu açmaya gerek kalmadan sohbete katılabilecek. Ancak yeni bir sohbet oluşturmak isteyenler yine de bir Clubhouse hesabına sahip olmak zorunda.

Ancak şirketin yaptığı açıklamaya göre bu özellik şu anda yalnızca ABD’de kullanılabiliyor. Aynı zamanda açıklamada, özelliğin test aşamasında olduğu ve ilerleyen zamanlarda başka ülkelerde de kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir