1 Kasım Perşembe

Dünya Kupası’nın sosyal medya yıldızları belli oldu!


dünya kupası

Dünya Kupası’na az bir zaman kalmışken, yapılan bir araştırmaya göre, sosyal medya platformları ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı! Biz de sizlere, bu istatistikleri aktarıyoruz.

Instagram’a bomba özellikler geliyor!

Dünya Kupası sosyal medya istatistikleri

Öncelikler araştırma Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden yapıldığı söylememiz gerekiyor.  Bu sosyal medya platformlarını göz önünde bulundurursak, lider sırada Brezilya bulunduğu ortaya çıktı.

Sadece Instagram’a baktığımızda ise, Brezilya ikinci sırada yer alıyor. İkinci sıra yer alan Brezilya’yı Fransa geçmiş durumda ve yaklaşık olarak, 3 Milyon’a yakın takipçi bulunuyor. Brezilya’nın takipçi sayısıda 2.8 Milyon civarı olarak biliniyor.dünya kupası

Facebook’a baktığımızda ise, 12 Milyon takipçi ile Brezilya zirvede bulunuyor. Brezilya’dan sonra ikinciliği de Meksika geliyor. Ayrıca Meksika’nın 11 Milyon takipçisi bulunuyor. Ayrıca İngiltere’nin takipçi sayısı 7 Milyon olurken, Instagram liderinin takipçi sayısı, yaklaşık olarak 5.5 Milyon civarı olduğu biliniyor.

Twitter’a baktığımızda ise, liderlik sırasında Meksika bulunuyor. Ardında 4 Milyon’a yakın takipçi ile Almanya geliyor.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Nearby özelliğini kaldırıyor

Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir