Ana SayfaGüncelElon Musk, Twitter DM'leri hakkında önemli bir karar aldı!

Elon Musk, Twitter DM’leri hakkında önemli bir karar aldı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket eski zamanlardan bu yana kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Şirket, uzun zamandır beklenen bir özelliği nihayet kullanıma sunuyor. İşte o özellik ve detayları

twitter dm

Twitter DM için uçtan uca şifreleme özelliği geliyor

Elon Musk, Twitter ‘ı satın aldıktan sonra platformda önemli değişikliklere gitmeye başladı. Bu değişikliklerden biri de artık DM üzerinden gönderilen mesajların uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunacak olması. Çok uzun zamandır kullanıcılar tarafından istenen bu özellik, hali hazırda WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Instagram DM gibi platformlarda bulunuyor. Ancak Twitter kullanıcılarının talep ettiği durumlardan biri olmasına rağmen şirketin eski yönetimi bu konuya sıcak bakmıyordu.

Uçtan uca şifreleme sistemiyle mesaj güvenliği sağlanacak

Elon Musk yönetimindeki Twitter, kullanıcı mesajlarının güvenliğini sağlamak için uçtan uca şifreleme sistemini devreye alıyor. Bu sayede artık mesajlara üçüncü bir kişi hiçbir şekilde erişemeyecek. Bu sistem, şu anda test aşamasında ve kısa bir süre sonra kullanıcıların kullanımına sunulacak. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir