Ana SayfaGüncelEn az güvenilir haber kaynağı TikTok oldu!

En az güvenilir haber kaynağı TikTok oldu!

Son yıllarda teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte artık hemen herkes haberleri internet üzerinden takip ediyor. İnternetten haber edinme konusunda orta yaş ve üstü haber sitelerini tercih ederken genç nesil daha çok sosyal medyaya yöneliyor. Hal böyle olunca, yalan haberlerin ortaya çıkışı da bazen kaçınılmaz olabiliyor.

tiktok

Yapılan bir araştırmaya göre TikTok, güvenilirlik olarak diğer sosyal medya platformlarının gerisinde kalıyor. Ankete katılan kişilerin sadece yüzde 20si TikTok’a güvendiklerini beyan ediyorlar. TikTok’u sırasıyla %24 güven oranıyla Instagram ve %27 güven oranıyla Facebook izledi.

Orta yaş ve üstü katılımcılar da haber kaynağı olarak Google News platformunu güvenli bulduklarını aktardılar. Ayrıca aynı araştırmaya göre yaş ilerledikçe sosyal medyadan alınan yalan haberlere inanma oranı %97’ye varmış durumda. Bu, uzmanlara göre çok ciddi bir oran.

Peki siz haber edinmek için hangi platformları kullanıyorsunuz? Yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın! Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir