Ana SayfaGüncelFacebook, arama sonuçlarına Wikipedia'yı ekleyecek!

Facebook, arama sonuçlarına Wikipedia’yı ekleyecek!

Evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler yenilikler yapmaya devam ediyor. Facebook, bugün ortaya çıkan bir sızıntıya göre arama sonuçlarına Wikipedia entegrasyonu getirecek gibi gözüküyor.

Facebook Wikipedia

Şirket tarafından yabancı bir teknoloji sitesi olan TechCrunch’a verilen açıklamaya göre Facebook, bazı arama sonuçlarında Wikipedia’daki bilgileri de gösteren yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik muhtemelen kullanıcıların bilgi edinmek için Facebook’tan çıkıp başka sitelerde arama yapmasını engellemek için yapıldı.

Artık Facebook arama çubuğuna belirli konuları girdiğinizde, sonuçların gözüktüğü ekranın sağ tarafında ilgili konunun Wikipedia makalesinden kesitler içeren bir bölüm olacak. Bu özellik, Google’ın daha fazla bilgi sağlayan Bilgi Panellerine benziyor. Yaptığı sızıntılarla adını çokça duyduğumuz Matt Navarra, bu konu hakkında şu ekran görüntüsünü paylaştı:

Facebook Wikipedia

Facebook, TechCrunch’a bu özelliğin mobil site, iOS uygulaması ve masaüstünde platformlarında test edildiğini söyledi. ancak her kullanıcı şu anda göremeyebilir çünkü henüz test aşamasında ve belirli sayıda kişiyle test ediliyor. Test sürecinin ne kadar süreceği belli değil. Ayrıca bu güncellenmiş arama özelliği, Facebook’un yalan haberlerin yayılmasıyla mücadelesine yönelik son girişimi olacağına dair iddialar da var.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir