Ana SayfaGüncelFacebook, GIPHY platformunu satın aldı!

Facebook, GIPHY platformunu satın aldı!

Facebook, bugün Instagram’ın bir parçası olacak GIF paylaşım hizmeti Giphy platformunu satın aldı. Giphy içeriklerinin Instagram (özellikle hikayelerde kullanılan GIF’ler) ve diğer Facebook hizmetlerine daha fazla özellik sunacak şekilde entegre etmeyi planlıyor.

Giphy facebook

400 milyon dolara satın alındı

Facebook şirket için ne kadar ödediğini açıklamasa da, Axios fiyatın 400 milyon dolar olduğunu açıkladı. Facebook’un ürün başkan yardımcısı Vishal Shah, bir blog yazısında “Instagram ve Giphy’i birleştirerek, insanların Hikayeler ve kolayca mükemmel GIF’leri ve çıkartmaları bulmasını kolaylaştırabiliriz.” açıklamasını yaptı. Facebook, GIF’leri kullanıcılarına sunmak için yıllardır Giphy API’lerini kullanmaktadır. Facebook, Giphy’nin günlük trafiğinin yaklaşık yüzde 25‘inden sadece Instagram’dan geldiğini de ekledi.

Facebook, şirketlere desteğini kesmeyecek

Facebook, yakın süreçte GIPHY’i kullanan şirketlerin GIF desteğini kesmeyeceğini de ekledi. Giphy ekibi “Giphy’yi daha geniş ekosistemin kullanımına açık hale getirmeye devam edeceğiz” diye yazdı.

Değişim olmadan kullanım devam edecek

Yine de hala kendi GIF’lerinizi yükleyebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz. Geliştiriciler ve Giphy’nin iş birliği sağladığı firmalar, büyük GIF kütüphanesine, Giphy’nin çıkartmalarına ve emojilerine de sıkıntısız bir şekilde erişmeye devam edebilecek. Bu ortaklar arasında Twitter, Slack, Skype, TikTok, Tinder ve Samsung gibi büyük şirketler de bulunuyor.

Umarız ki Facebook, satın aldığı Giphy platformunda çokça yenilik yapar ve kullanıcı deneyimini daha üst noktalara taşımayı başarabilir.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir