Ana SayfaHaberlerFacebook karanlık mod özelliğini herkese açtı!

Facebook karanlık mod özelliğini herkese açtı!

Dünya devi şirketler hizmetlerinde yenilikler yapmaya devam ediyor. Son olarak da Facebook, önceden belirli kişilere sunulan karanlık mod özelliğini herkesin kullanımına açtı.

Şirket nihayet masaüstü kullanıcılarının karanlık moda girmesine izin veriyor. Facebook, “bugünden itibaren Facebook’taki insanların çoğunun yeni masaüstü tasarımına erişebileceklerini” söyledi. Bu, Ayarlar menüsünden açılıp kapatılabilen karanlık modu içerir.

Facebook karanlık mod

Bu uzun zamandır çalışmalarda. şirket, geçen bahar F8 geliştiricileri konferansında ilk önce daha temiz ve daha hızlı bir masaüstü arayüzü vaat etti. Sınırlı sayıda kullanıcı yenilenen tasarımı Ocak ayında test etmeye başladı.

Facebook’un masaüstü sürümünü kullanıyorsanız, sayfanın üst kısmında “Yeni Facebook” u yani Facebook karanlık mod özelliğini denemek isteyip istemediğinizi soran bir banner göreceksiniz. Şimdilik, seçerseniz yine “Klasik Facebook” a dönebilirsiniz, ancak yeniden tasarlama bu yılın ilerleyen saatlerinde varsayılan haline gelecektir.

Diğer değişiklikler arasında Facebook Watch, Marketplace, Google Grupları ve Oyun için merkezi sekmeler bulunmaktadır. Kullanıcılar yeniden tasarlanan arayüzün tüm yönlerinden hoşlanmasa bile, karanlık mod büyük olasılıkla popüler olacaktır. Messenger , Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere Facebook’un sahip olduğu bir dizi uygulamada zaten karanlık mod mevcut. Ayrıca, kullanıcıların coronavirus pandemisi sırasında ekranlarına daha da bakma şansı vardır ve bu bazı göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olabilir.

Bu özellikle birlikte şirket uygulamayı daha popüler hale getirmeye ve yenilikçi olarak gözüküp daha fazla kullanıcıyı özellikle genç kitleyi kendine çekmek istiyor olabilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir