Ana SayfaGüncelFacebook profilleri kilitlenebilecek!

Facebook profilleri kilitlenebilecek!

Evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün Facebook, kullanıcıların arkadaş olmadıkları birisinden profillerini gizleyebilmesine olanak tanıyan ”Profil Kilitleme” özelliğini test etmeye başladı.

Facebook profil kilidi

Özellikle kadınlar ve genç kızlar için yapıldı

Bugün itibariyle bu özellik ilk aşamada Hindistan ve Bangladeş’teki Facebook kullanıcılarının bilgilerini güvende tutmak amacıyla kullanıma sunuldu. Bu yeni özelliğin kullanımı zararlı kişilerden korunabilmek için kadınlarda ve genç yaştaki kızlarda daha çok olacak, ancak tabiki isteyen herkes bu özelliği kullanabilecek.

Facebook Hindistan Kamu Politikası Direktörü Ankhi Das, bu konuda şu açıklamaları yaptı:  “ Hindistan’daki insanların, özellikle de kadınların. Çevrimiçi profillerini koruma konusundaki endişelerinin derinden farkındayız.”

Profilinizdeki işlemleri kısıtlayacak

Bu özellik etkinleştirildiğinde profil kilidi, arkadaş olmayan kişilerin fotoğrafları ve gönderilerinizi görüntülemesini ve profil resminizi veya kapak fotoğrafını yakınlaştırmasını  engeller. Kullanıcılar artık gizlilik ayarlarıyla oynayarak profillerini diğer insanlardan gizlemek yerine birkaç dokunuşla profillerini kilitleyebilecekler.

Profil kilidini etkinleştirmek için kullanıcının menüde adının altındaki “Diğer” kısmına ardından “Profili Kilitle” düğmesine dokunması yeterli olacaktır.

Bu özellik ilk aşamada Hindistan ve Bangladeş için olsa da; testler bitince tüm dünyada kullanıma açılması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir