Ana SayfaGüncelFacebook, siyahilere 200 Milyon Dolar destek verecek!

Facebook, siyahilere 200 Milyon Dolar destek verecek!

Perşembe günü, dünyaca ünlü sosyal medya ağı Facebook bir duyuru yaptı. Bu duyuruda şirketin siyahi kişiler tarafından kurulan şirketlere ve işletmelere toplam 200 Milyon Dolar destek vereceğini duyuruldu

facebook

Facebook COO’su Sheryl Sandberg , ABD’de son birkaç haftadır gündemde olan siyahi topluluğunun günlük olarak karşılaştığı adaletsizlik ve şiddet gerçeğiyle yüzleşmeye zorlandığını belirten bir blog yazısı yayınladı. Bu blog yazısının ardından yapılan bu hamle, şirketin siyahi toplulukları desteklemek için duyurduğu birkaç Facebook girişiminden biri.

200 Milyon Dolara yükseltildi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 31 Mayıs 2020’de şirketin ırk adaletsizliği üzerinde çalışan bu grupları desteklemek için 10 milyon dolar bütçe ayrıldığını duyurmuştu. Bu bütçe, Pazartesi günü yapılan açıklamanın ardından 200 Milyon Dolar seviyesine yükseltildi.

Bu 200 milyon dolarlık tutarın 25 milyon doları, siyahi içerik oluşturucuları desteklemek için kullanılacak. Şirket, 75 milyon doların siyahi topluluğa ve siyahilerin sahip olduğu küçük işletmelere hizmet eden. Ancak aynı zamanda kar amacı gütmeyen kuruluşlar için reklam desteğine gideceğini açıkladı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir